Hledáte práci?

Učíte se a učíte, a když se Vám konečně podaří vypadnout ze školy patřičně otitulovaní, najednou zjistíte, že najít práci není taková legrace, a že těch několik let brigádničení Vám nepomůže získat místo v oboru, ve kterém vyžadují desetiletou praxi? Nejste sami!

Jestli se u většiny globálních problémů hrozivé statistiky daří v posledních letech regulovat, právě nezaměstnanost neustále stoupá. A z toho třetinu nezaměstnaných tvoří právě mladí lidé.

A to s sebou přináší i patřičné důsledky. Přes 2 miliardy lidí žije pod hranicí chudoby. Najít lidem práci může být řešením.

fb-7Proto se OSN soustředí na Cíl udržitelného rozvoje č. 8: Podporovat trvalý, inkluzivní a udržitelný hospodářský růst, plnou a produktivní zaměstnanost a důstojnou práci pro všechny.

Do roku 2030 je v plánu dosáhnout plné a produktivní zaměstnanosti. Právě ekonomická produktivita, ekonomický růst a orientace na rozvoj v podání jednotlivých států hrají nemalou roli v tomto procesu.

Nejde ale jen o snížení podílu mladých lidí, kteří nepracují ani nestudují. Na místě je také ochrana bezpečných pracovních podmínek a zavedení opatření pro vymýcení nucených prací. Přece nechceme, aby pro naše pohodlí otročily děti v Africe.

V následujících 15 letech se očekává potřeba 470 milionů pracovních míst, proto se OSN snaží realizovat strategie pro zaměstnávání mladých.

Přispět může zlepšení využívání globálních zdrojů, realizace politiky podporující udržitelný cestovní ruch či poskytování pomoci na podporu obchodu rozvojových zemí.

Hledáte sami uplatnění? Co takhle zahraniční stáž? Firmy se u zájemců o práci hojně zaměřují na praxi z ciziny. A zkušenosti s vedením lidí, organizací projektů či managementem můžete nabrat i u nás v příjemném prostředí mladého kolektivu.

Bojíte se, že nenajdete zaměstnání? Vyjádřete se v dotazníku, který sbírá názory mladé generace na svět, ve kterém žijeme. Chcete varovat ostatní, aby nebrali nezaměstnanost na lehkou váhu? Sdílejte dále tento článek.

 

Autor: Ondřej Mergl