#MyLeadershipStory: Rumunsko není země plná Romů

Celé léto jsem strávila v Bukurešti v Rumunsku. V zemi, kde si všichni myslí, že je velká chudoba, mnoho Romů a že ta země nemá co nabídnout. Já jsem se vrátila poněkud s jinými dojmy.

Strávila jsem dva měsíce učením rumunských sirotků o tom, jaká je Česká republika, jak je důležité nebát se výzev a jak je všechno možné, pokud najdeme tu správnou motivaci. První dva týdny byly náročné, děti s námi nechtěly moc mluvit. Ale na konci mého projektu za mnou chodily s pláčem, že odjíždím. Vyprávěly mi o tom, jak chtějí cestovat a jaké mají sny. Moje práce byla hotová.

Kromě učení jsem si Rumunsko užila i jako turistka. Oblíbila jsem si přívětivost lidí, kteří nás všude hostili. Fascinovala mě jejich posedlost Drákulou a to, že Transylvánie je jeho pověstí a obrázků úplně plná. Zamilovala jsem se do tamních malých vesniček. I přes krátkou dobu, kterou jsem v nich strávila,mi daly pocit domova.

Stáž je pro mě zážitek, na který nikdy nezapomenu. Nejen kvůli zkušenosti, ale hlavně kvůli lidem, se kterými jsem tento výjimečný čas v životě trávila. Poznala jsem spoustu lidí z celého světa, o kterých vím, že mě u sebe vřele uvítají. Jezdí mě navštěvovat kamarádi z Pákistánu, Indie i Mexica, a to protože jsme se jedno léto potkali všichni na neobvyklém místě. V Rumunsku na stáži.

Příběh Lucie ukazuje, že stáž není jen o cestování či návštěvě země, je o něčem víc. Pomoci ostatním, poznání světa okolo nás a sebe samotných.

Přihlas se i ty na 6ti týdenní dobrovolnickou stáž. Již nyní máme otevřené projekty na zimu 2017 a léto 2018 třeba právě v Rumunsku!