Šest věcí, ve kterých je práce v zahraničí jiná než u nás

Vždy se ptám sama sebe, co vede studenty k tomu, aby trávili prázdniny nebo například roční pauzy mezi bakalářským a magisterským studiem doma. Pracuji už druhým rokem v zahraničí a nedokážu si představit trávit léto v České republice, přitom to je to jenom pár měsíců. Zde je 6 důvodů, proč tomu tak je.

Súvisiaci obrázok

Šéfové

Zažil jsi také brigády, kdy za tebou neustále někdo stál a popoháněl tě do práce, vše muselo být okamžitě, vlastně už včera bylo pozdě, nesměl sis dovolit udělat chybu (!) a zaměstnavatel si nedokázal představit zaplatit ti byť jen minutu navíc?

V zahraničí se toto příliš často nestává. Nadřízení jsou vstřícnější a rádi ti všechno vysvětlí. Do zaměstnanců vkládají daleko větší důvěru a spíš než na rychlost si potrpí na kvalitu. Samozřejmě existují deadliny a někdy je třeba prokázat, že umíš být flexibilní a jednat v krizových situacích, rozhodně se ale setkáš s větším pochopením.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt office gif michael

Kolegové

Ačkoli jsem v týmu se stejně mladými ale i mnohem staršími lidmi, nikdy se mi nestalo, že by se nade mě někdo povyšoval, řeč nikdy nestojí a i normálně nudná práce je díky tomu zábava. Navíc se tady sjíždějí lidé z různých koutů světa. Tak se stalo, že v Anglii procvičuji nejen angličtinu ale i francouzštinu.

Súvisiaci obrázok

Prostředí

Nejen, že se dostavám do kontaktu s lidmi s různých zemí, ale samotná práce v úplně cizím prostředí je obrovská výzva. Rodný jazyk využívám snad jen když volám domů rodičům nebo mluvím s kamarády. A vědět, že se dokážu postarat sama o sebe v zemi, kde se mluví cizím jazykem a bez jakékoli pomoci, je skvělý pocit.

Súvisiaci obrázok

Cestování

Nejkrásnější věc na práci v zahraničí je poznávání okolí, nových lidí, ochutnávání jídel, pití a možnost neustále opakovat frázi: Czech beer’s better anyway.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt office gif happy

Zkušenosti

Tak daleko od domova jsem víc poznala sama sebe. Nyní si uvědomuji, co dokážu a že možnosti, které mám, jsou neomezené.

Súvisiaci obrázok

Přestala jsem se bát komunikovat v jiném jazyce, dokonce jsem se naučila používat i jinou angličtinu, než je ta, kterou nás učí na školách a umím anglicky pojmenovat věci, pro které nedokážu najít český ekvivalent.
V neposlední řadě jsem si udělala několik dobrých přátel, takže ať už se rozhodnu jet do Francie, Skotska nebo Austrálie, vždy budu mít koho navštívit.

Nejen, že jsem strávila dva měsíce v cizí zemi, ale také mám skvělou zkušenost, kterou mohu zapsat do životopisu. Ne každý může říct, že byl několik let za sebou schopen najít práci v zahraničí a opustil tak pohodlí domova. Já ano. A ty můžeš taky.
Stačí jedno kliknutí.
www.nastaz.cz

Profilový obrázek

About the author