Co bylo tvým nejsilnejším zážitkem v AIESEC?

A je to tu. Den D. Den, kdy se zas a znovu vracíme do prostorů naší milované OPF. Den, který odstartuje 13 týdnů ranního vstávání na semináře po ne velmi prospané noci. Přichází dlouhých 91 dní bez stresu, kterého jsme si už dost užili přes dvou měsíční zkouškové. Ale ať nejsme tak depresivní, musíme si přiznat, že celé zkouškové nebylo jen o strese. Určitě jsme si všichni prošli momenty, které si zapamatujeme navždy (nebo alespoň do dalšího zkouškového). Tak například z osobních zkušeností redaktorů:

1. Moment, kdy na první pokus zkoušky jdete s úsměvem na tváři, protože jste se nic nenaučili,tak to jdete aspoň zkusit a omrknout.

2. Moment, kdy vás čeká poslední pokus (a začnete věřit v Boha).

3. Moment, kdy si řeknete, že od teď už se budete učit průběžně. (Ale taky to zůstává jen u toho, že si to říkáme).

4. A nebo ten moment, kdy den před zkouškou užíváte party na chodbách Vyhlídky.

3

Samozřejmě, že nezapomenutelné zážitky nesouvisí jen se zkouškovým obdobím. V průběhu celého života zažijeme chvíle, které budeme vyprávět našim vnoučatům v důchodu (pokud se nějakého dožijeme.. Pokud ne, tak alespoň našim dětem).

A co má vlastně znamenat tato „předehra“ našeho článku?

Jak víte, ještě stále se snažíme zpovídat naše členy. A přesně i v průběhu našeho působení v AIESEC jsou momenty, které si budeme pamatovat ještě hodně dlouho a které nás svým způsobem hodně ovlivnily. Proto otázka tohoto týdne je…. Bum bum bum….

CO BYLO TVÝM NEJSILNĚJŠÍM ZÁŽITKEM V AIESEC?

„Nejsilnější zážitky mám určitě z momentů strávených s týmem, ať už na pobočce nebo z národního pohledu. Hrozně silnými zážitky jsou pro mě konference a setkání s lidmi a firmami, které nám dávají najevo, že jsme se nezbláznili ale že děláme věci opravdu dobře a smysluplně. Nejsilnější zážitky můžu vyzvednout dva: jeden z nich je návštěva sídla OSN, kde jsem opravdu získala jistotu, že věci, které děláme, jsou správné a mají smysl, potkala se s lidmi, kteří přemýšlí stejně jako my v AIESEC a dalo mi to zase úplně jiný pohled na naši práci ale i na sebe samotnou. Druhým silným zážitkem pro mě bylo hostování konference v Turecku, kde jsem hodně zblízka viděla, jak moc můžu lidem já, jako osoba pomoct jen tím, že jim řeknu svůj názor, poslechnu si, co si oni myslí a dám jim jiný pohled na věc. Tam jsem si uvědomila, že jen tím, že jste sami sebou, můžete změnit něčí život.“

Vendula Kyselá, studentka oboru Hotelnictví

„Myslím, že tých zážitkov za jeden rok bolo vážne veľa. Či už to bola prvá konferencia, kde som prvý krát bola svedkom toho, že to nie je len o pobočke v Karvinej, ale že je tu celá ČR a viac ako 120 krajín plných ľudí, čo robia to čo mi u nás na office. Či moment kedy som dosiahla svoje prvé úspechy. Ale možno najsilnejším zážitkom bolo Prvákoviny 2015, ktoré sme organizovali v Karvinej. Možno to nebol najlepší úspech aký sme mohli dosiahnúť, ale počas organizovania som do toho dala všetko, čo som dokázala, pretože mi na tom naozaj záležalo. A potom nadišiel moment posledného dňa, ktorý sme spoločne strávili klasicky pri pivku. Účastníkom sa to páčilo a naozaj boli nadšený z eventu a neodradilo ich ani to, že ich tam nebolo až tak veľa. Myslím, že tým momentom bolo vidieť tie nadšené tváre po celých dňoch a ja som si vtedy uvedomila, že áno, dokázala som urobiť to čo som chcela a na čom som poriadne zamakala“.

Natália Bukviarová, studentka oboru Manažerská Informatika

„Když jsem si poprvé užil party po svém se stážistkou z Číny,společně s frajerem z Indie a s holkou z Austrálie.“

Daniel Kvičala, student oboru Logistika

„Zkoušky na krku, seminárky ani pracovní povinnosti mě nedoradili od toho, abych téměř každý den jezdíval z Opavy do Karviné za Sanjou, Meci, Camilou a jinými trejníky projektu EDISON a trávil s nimi volný čas. O víkendech jsme se se zahraničními studenty sebrali a vyrazili do Olomouce, Prahy a jiných měst. Vše bylo spojeno se zábavou a bavením se v angličtině. Je to nezapomenutelný pocit vidět kolem sebe rozmanitost světa a pěvně věřit ve věci, co děláte. Když vám po večerech hlava visí nad děkovnými dopisy od žáků základních škol a jejich učitelů, uvědomíte si, že jste skutečně napomohl mnoha lidem k uvědomění si kulturních a osobních hodnot. Myšlenka mezikulturního poznání je v dnešní společnosti stále aktuálnější, a já čerpal energii z organizací mezinárodnostních výměn mládeže a toho, jak se lidé okolo mě měnili.”

Petr Křístek, student oboru Angličtina a Historie v Opavě

„Když jsem na konferenci viděla naše vedení na pódiu, protože byli oceněni jako jedni z nejlepší v ČR.”

Alena Zapletalová, studentka oboru Marketing a management

„Vybavují se mi hned dva. První zážitek je z mé první národní konference, kde jsem absolutně nechápala neskutečnou sílu toho, že 300 lidí denně směřuje k jednomu cíli. Takový ten pocit, že vaše, svým způsobem minimální, práce dělá ve skutečnosti hrozně moc. No a další nejsilnější zážitek byl právě asi po mém prvním zrealizovaném projektu, když jsem na vlastní pěst zažila, jak má práce ovlivňuje mé okolí (od učitelů, přes spolužáky, rodinu až po samotné zahraniční stážisty). Do dnes si pamatuju všechny detaily celého projektu :)”

Eva Pitrunová, studentka oboru Marketing a Management

„Nejsilnější? Tak to je těžké říct… Celá má “kariéra” v AIESEC byl jeden velký zážitek :-)”

Lukáš Seifert, student oboru Bankovnictví

„FallCo  2015 – národná konferencia.”

Barbora Záborská, studentka oboru Hotelnictví

Tak jak můžete vidět, zážitky máme různorodé. A jaký nejsilnější moment si odnesete vy?

 

 

12604851_10153749415145071_6249613744848524338_o

Profilový obrázek

About the author