Co znamená AIESEC Ostrava?

Co je to AIESEC?

AIESEC (Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales), dříve zkratka pro označení mezinárodního studentského sdružení v ekonomických a obchodních vědách, za jejímž vznikem v roce 1948 stálo 7 studentů ze 7 zemích. Jednalo se v té době pouze o malý projekt.

Nyní je AIESEC největší studenty řízenou organizací čítající přes 70.000 členů. Hlavním posláním je vytvoření pocitu kulturní snášenlivosti, odpovědnosti, harmonie mezi mládeží, práce pro mír a naplnění potenciálu lidstva. A toho se snaží dosáhnout zapojením a rozvíjením mladých lidí a implementací leadershipu. Proto poskytují možnosti, jako jsou zahraniční stáže anebo členství v organizaci.

12091424_10204862769153912_99490105562894890_o

Níže se můžeš podívat na video, které popisuje, jak vlastně AIESEC funguje a proč tady je. Český překlad tohoto videa najdeš pod tímo odkazem.


   Každá generace má šanci utvářet svět, ale výzvy, kterým čelíme dnes, jsou složitější než kdy předtím. A přece všude, vzdělávací systémy absolventů nejsou připravené vypořádat se s tempem ekonomických, sociálních a technologických změn. Svět je definován lidmi, kteří v něm žijí a tak věříme, že řešením je rozvíjet odpovědné a podnikatelské mladé vůdce dnes, kteří zvolí, jak povedou svět zítra. Na rozdíl od kohokoliv jiného, ​​děláme to tím, že poskytujeme praktické vedení zkušeností desítky tisíc mladých lidí na celém světě. Od roku 1948 jsme vytvořili motivující prostředí, kde se mladí lidé mohou připojit ke světu, mít důvěru učit se a mít svobodu selhat. Tam, kde mohou zjistit, co je pro ně skutečně důležité a zrealizovat svůj potenciál pro budoucnost. Nabízíme mladým lidem šanci vidět svět, protože když ho vidíte, pak ho můžete pochopit, a pokud ho pochopíte, pak jej můžete začít měnit. To je důvod, proč jsme se zavázali poskytnout životu měnící leadership zkušeností milionu mladých lidí v příštích 3 letech. Protože, když přidáme všechny ty příběhy leadershipu, uvidíme opravdu pozoruhodný dopad na svět. Historie nám ukázala, co jen jeden velký vůdce může udělat, tak si představte, co milion skvělých vůdců by mohlo vykonat? To je důvod, proč děláme to, co děláme. Ale je to taky tvůj svět, tak jak ho zformuješ?


 

Nyní máš jakousi představu o tom, co AIESEC dělá. Ale kde vlastně působí? AIESEC najdeš ve 126 zemích světa. Jednou z těch zemí je Česká Republika. A v ní se nachází 12 poboček, které spolupracují a umožňují tak studentům se rozvíjet mimo školu.

A jak to vypadá konkrétně na pobočce AIESEC Ostrava?

12322726_10207052843593445_6449260792889771404_o

Představujeme se jako studenti, kteří dělají něco navíc pro sebe, pro svůj kraj ale vlastně i pro celý svět. A co skutečně děláme?

Několikrát do roka se v Ostravě uskuteční projekt EDISON, který probíhá na základních a středních školách. Zahraniční stážisti přijedou, aby mohly dětem představovat svou rodnou zemi, samozřejmě vše v angličtině. Tento proces se děje i naopak – čeští studenti vyrážejí za dobrodružstvím do zahraničí. Vyjet mohou na dobrovolnickou i pracovní stáž. Kromě toho pořádáme nepravidelně cestovatelské večery, kde nám bývalí stážisti vypráví o své zkušenosti, nebo taky různé vzdělávací workshopy a jiné.

No a taky dvakrát ročně, vždy na začátku semestru nabíráme nové členy, kteří pak tyto a mnoho dalších aktivit realizují. Pokud tě naše práce zajímá, sleduj dění z naší pobočky, nebo i zajímavé tipy a příběhy o cestování na naší FB stránce – zde.

Studenti, kteří dělají něco navíc pro sebe, pro svůj kraj i celý svět !!!

Profilový obrázek

About the author