Další EDISON je za námi

V neděli 8. března 2015 opět nadešel den, kdy jsme museli říct „goodbye“ našim stážistům. Strávili tu s námi 6 týdnů. A troufáme si říct, že si je opravdu užili. S našimi 10 vyvolenými jsme se poprvé setkali 21. ledna na letišti v Praze. Všichni sem přijeli s jedním cílem – změnit svůj život!

V Praze jsme společně strávili následující 3 dny a prohlédli si památky. Večery jsme zasvětili pověstnému českému pivu, které někteří překvapivě neochutnali poprvé.

IMG_0825

Po této třídenní ochutnávce českého života, již nikdo neměl strach, že by se mu u nás nelíbilo. Ve zbytku týdne proběhly přípravy nutné k tomu, aby naši stážisté byli připraveni k 5 týdnům výuky na školách.

Mnozí z „Edisoňáků“ v Čechách viděli sníh úplně poprvé v životě a tak hned první víkend vyrazili na hory. Dalším nezapomenutelným zážitkem pro ně jistě bylo setkání tváří v tvář s krajtou v ZOO Dvůr Králové, zdolání Sněžky, návštěva hokejového zápasu nebo účast v masopustním průvodu.

Všech 6 týdnů probíhalo ve stejném duchu – spoustu poprvé, spoustu zážitků a hlavně neutuchající touha poznávat.

Poslední den projektu jsme všem položili stejnou otázku: “Jak jste se za těch 6 týdnů změnili?”  Všichni jednohlasně odpověděli – hodně…

Pro některé se práce s dětmi stala životní inspirací, jiní se rozhodli zasvětit budoucnost cestování, nebo práci s rozličnými kulturami. Zcela jistě všichni změnili pohled na život a tak tedy byla očekávání naplněna.

Každý sice bydlí na jiném konci země, ale pouto, které jsme jim mezi sebou pomohli vytvořit, určitě přetrvá.

A co my? Náš tým projekťáků v AIESEC Hradec Králové právě teď hledá další nadšené mladé lidi z celého světa. Naší touhou je obohacovat a měnit životy mladých lidí, proto v květnu plánujeme realizaci dalšího projektu EDISON.

Už teď se na příjezd nových stážistů moc těšíme!

Více o projektu EDISON najdeš zde.

Profilový obrázek

About the author