I na tvém názoru záleží!

12065645_10153569502965071_8665497885064912612_n

 

Jelikož AIESEC úzce spolupracuje s Organizací spojených národů, snažíme se i my pomoci přijít na řešení určitých událostí ve světě.

I proto jsme se rozhodli věnovat další článek tématu GLOBÁLNÍ PROBLÉMY.

Aby nedošlo k omylu – ne, nemáme v plánu přijít na univerzální řešení, které by vše vyřešilo nebo se dlouze dohadovat, co naši společnost nejvíce tíží. To je na názoru každého z nás. Každopádně chceme poukázat na fakt, že i my jako jedinci máme opravdu možnost změnit svět kolem nás (ať už to zní jakkoliv pateticky, je to tak!).

unnamed

Pár týdnů zpátky OSN zveřejnila takzvané SDGs = Sustainable Development Goals = CÍLE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE. Po dlouhém procesu, který začal už v roce 2012 na konferenci v Riu de Janeiru, vzniklo 17 cílů, kterými chtějí zabránit chudobě, nespravedlnosti a ničení životního prostředí. I když se na první pohled můžou zdát dost obecné, jde o aktuální věci. Každopádně na oficiálních stránkách www.globalgoals.org najdeš podrobné informace a kroky, jak se v průběhu 15 let bude OSN snažit zlepšit daný problém.

Navíc díky skvělé věci jako jsou sociální sítě (fakt, že je Facebook užitečný, říkám svým rodičům pořád!!!), teď OSN sleduje názor veřejnosti. Pokud tedy i ty chceš dát najevo svůj názor, který ze 17 bodů je pro tebe nejvíce zásadní, stačí se vyfotit s daným cílem a fotku označit s heštegem #GlobalGoals (a můžeš se tak přidat ke spoustě slavných osobností, kteří i tímto způsobem dávají najevo svůj názor). Možnost se vyfotit s Global Goals budeš mít i před Velkým sálem na OPFce, kde od pondělí 14.12. bude připravena nástěnka.

Jak jsme již ale psali na začátku článku, AIESEC s OSN úzce spolupracuje a společně se snaží vzbudit v mladých lidech iniciativu, aby vyjádřili svůj názor a myšlenky.

Jak?

Vytvořili jsme projekt s názvem Youth Speak, jehož součástí je dotazník, který nám pomůže zjistit, jak mladí lidé vnímají svět. Získané informace se později předají nejen samotné OSN, ale i dalším neziskovým organizacím.

Pokud ti tedy alespoň trochu záleží na dění ve světě, udělej dnes první krok k lepší budoucnosti. Připoj se k více než 40 000 lidem, kteří věří, že vyplnění tohoto dotazníku může být alespoň částečným řešením, jak pomoci světu:  http://bit.ly/YouthSpeakProject.

I NA TVÉM NÁZORU ZÁLEŽÍ.

 

PicMonkey Collage

 

 „Já osobně podporuji #goal17, protože už od malička žiji s vědomím, že spolupráce je základ, díky kterému můžeme dosáhnout daleko větších věcí. To je jeden z důvodů, proč opravdu věřím, že téhle spolupráce budou schopny i státy a nejrůznější komunity mezi sebou, aby společně dokázali vytvořit lepší místo pro život.“

Eva Pitrunová

„Svoje životy sa snažíme si zjednodušiť ale nakoniec vytvárame veci len horšími. Tancovať celú noc, smiať sa, milovať, môžeme len na jednej planéte. Nemáme iné miesto vo vesmíre, kde môžeme žiť. A preto podporujem #goal15, život na zemi. Zabrániť vylesňovaniu, zabíjaniu zvierat, ničeniu zeme samotnej. Sme generácia, ktorá má šancu niečo zmeniť a zabrániť veciam, na ktorým im záleží.“

Natália Bukviarová

„Odstranit nerovnosti pro mě znamená, že každý člověk má svobodu být sám sebou. Má právo dělat to, čemu věří a není souzený společností za to, co si myslí, jak vypadá a jakou cestou se rozhodl jít. Proto podporuji #goal10.“

Vendula Kyselá

 

Profilový obrázek

About the author