Co dělají neziskovky v Brazílii?

V České republice působí necelých 130 000 subjektů označovaných jako neziskové organizace. V Brazílii, kterou ti tento týden představujeme, těchto subjektů působí okolo 338 000. Ne všechny tyto organizaci se snaží pomoci svému okolí, protože se mezi ně řadí i sdružení zahrádkářů- o těch, ale tento článek nebude. A spíše se zaměříme na ty neziskové organizace, které se snaží pomáhat svému okolí.

V Brazílii si řekli, že se jim nelíbí přehlížení těchto organizací a chtějí mezi místními komunitami zvýšit povědomí o tom, co neziskové organizace dělají. Proto zde organizují projekt SMART, který by měl pomoct těmto organizacím s marketingovou komunikací a managementem. Hlavně proto, že lidé pracující v těchto organizacích jsou zatíženi prací samotnou, kterou většinou dělají ve svém volném čase, a nezbývá jim čas právě na tyto aktivity.

Bagunçaço

Mezi jednu z těchto neziskových organizací patří Bangunçaço, což je organizace působící v brazilském Salvadoru. Snaží se o zvýšení zájmu o práva dětí a mládeže skrze umělecké, vzdělávací a kulturní aktivity. Mezi tyto aktivity patří workshopy hry na bicí, vzdělávání o recyklaci, literární semináře a školení. Cílem organizace je zvýšení sebevědomí mladých lidí a jejich profesní, lidský a sociální rozvoj.

BR - Baguncaco1

JABAHIA

Organizace, která se celým názvem nazývá Junior Achievement Bahia, byla založena už v roce 1919. JABAHIA je vzdělávací nezisková organizace. Jejím posláním je přispět k vytvoření podnikatelského ducha mezi mladými lidmi, aby mohli tvořit své vlastní příběhy a pracovat na své lepší budoucnosti. Organizace se snaží metodou „learning by doing“ rozvíjet povědomí o poctivosti, etice, respektu a udržitelnosti, a to vše tím, že se děti zapojí do jejich projektů, na kterých následně pracují.

Toto jsou jenom ukázky z řady neziskových organizací, kterým můžeš pomoci i TY. Stačí si jenom vybrat některý z projektů SMART v Brazílii. Zažijete tak nezapomenutelné léto, kdy pomůžete některé z místních neziskových organizací zvýšit povědomí o tom, co dělají a tím i komunitě ve které působí.

Tak co, jdeš do toho?

Profilový obrázek

About the author