Jak se co nejrychleji přizpůsobit v nové zemi

Buď ten kdo poznal svět.  Ten kdo měl život prožitý naplno. Buď inspirací.

Říká se mnoho lidí, mnoho chutí. Mnoho tužeb po poznávání nového, neprozkoumaného. Pak taky mnoho obav. Často se stane, že právě tyhle obavy nás nutí vzdát se už na začátku. Takže zapomeňme na naše vystrašené maminky, či babičky čtoucí bulvár a pojďme to změnit. Pojďme cestovat.

Sotva překročíš naše hranice a začneš se rozkoukávat, bude se ti zdát všechno lepší. ‘Tady jsou prodavačky příjemnější, to oblečení vážně stojí tak málo?’ Budeš naprosto zamilovaný. Ale i jako v normálním životě ten zamilovaný pocit jednou přece jen odezní. Jakmile se dostaneš do té klasické denní rutiny jako je nakupovaní, placení účtů, chození do školy, či práce. Proto je potřeba nic nepodcenit a být vždy připraven. Všechno si plánuj, pokud chceš, tak zapisuj a nemůže tě v tom velkém světě nic překvapit.

I když je každá země jiná, má svou jedinečnou, individuální osobnost jako všichni z nás, můžu ti dát pár rad, které jsou jak se říká, k nezaplacení.

Seznamuj se. Ve dvou se to lépe táhne. A navíc budeš umět brzo perfektně jazyk. Jak řekl Werich ‘přátelství je součást lidského štěstí’. A kdo jiný by ti ukázal místo líp než někdo z místních?

Zkoušej.  Aťje to nové jídlo, nebo zážitky… Nech si ukázat to nejlepší co ti nový domov může nabídnout. Na ty největší šíleností bývají paradoxně nejlepší vzpomínky.

Ukaž něco ze sebe. Dovol svým novým přátelům aby okusili trochu z toho co zažíváš právě vy. Pusť jim naše největší hity, uvař tradiční jídlo, buď nápaditý, kreativní. Posílej touhu cestovat dál.

Cestování je jako droga. Když okusíš, nikdy nebudeš mít dost. Jenže v tomhle případě můžu říct, proč ne? Udělej svůj život neobyčejný.

Přestaň hledat výmluvy a vyraz na cestu! Třeba na některou z našich dobrovolnických stáží, kde kromě cestování a poznávání světa a sebe sama uděláš něco dobrého i pro místní komunitu. ⬇️⬇️⬇️

Profilový obrázek

About the author