Jak vyjet na pracovní stáž v 10 krocích

Krok č. 1: Zmateně hledej články o tom, jak s AIESEC vyjet na pracovní stáž…

Gratuluji! První krok už máš za sebou a snad ses dostal až sem. Tady jsi totiž na správném místě. Zalíbila se Ti některá z našich stáží? Nevíš si rady, co dál? Neboj, od toho tu je tenhle článek. Tak jdeme na to. 

Krok č. 2: Registrace na našem portále
Abys mohl vyjet, potřebujeme být v kontaktu. Snadno se zaregistruješ na tomhle odkaze: https://link.aiesec.cz/oGTwinter19
Po registraci Tě kontaktuje člen AIESEC z pobočky, která je Ti nejblíž. Jestli ještě studuješ, vyber svou univerzitu, a pokud už nestuduješ, vyber univerzitu v místě Tvého bydliště. Se členem si domluvíte schůzku, kde proberete, co od stáže očekáváš a můžete se spolu podívat na ty nejlepší projekty, které AIESEC nabízí. 

Krok č. 3: Projekt na míru
Pokud sis dopředu žádnou stáž nevybral/a, nevadí! Máme portál s hromadou různých stáží, který je Ti vždy k dispozici. A navíc máš osobního konzultanta v podobě člena AIESEC, který Ti ukáže osvědčené projekty. Portál můžeš sledovat sám/sama v pohodlí domova nebo na schůzce se členem AIESEC. 

Krok č. 4: Přihláška na projekt
Našel/našla jsi ten pravý projekt pro Tebe? Výborně! Vyplň přihlášku a zanedlouho Tě kontaktuje AIESEC ze zahraničí a domluví s Tebou další proces. Našel/našla jsi skvělých projektů víc? Klidně se přihlaš na všechny, šance na přijetí se zvyšuje!

Krok č. 5: Pohovor
Nejdříve musíš absolvovat pohovor se zahraniční pobočkou AIESEC, který většinou probíhá přes Skype. Pokud vše proběhne v pořádku, brzy se Ti ozvou s výsledkem. Jsou spokojení? Výborně! Můžeš se s nimi domluvit na dalším procesu. Tentokrát to nevyšlo? Nevadí, můžeš se vrátit ke kroku č. 3 a poslat několik přihlášek na různé projekty.

Krok č. 6: Kontakt s firmou
Konečně už se dostáváš do kontaktu se svým potenciálním zaměstnavatelem. Může to vypadat tak, že bude chtít, abys pro něj natočil/a krátké video o sobě nebo se sejdete znovu přes Skype. Pokud Tě nepřijali, nevěš hlavu. Pokud ano, Tvoje stáž už se pomalu stává realitou!

Krok č. 7: Podpis sem, podpis tam
Troška byrokracie ještě nikdy nikomu neuškodila – hodíš podpis na smlouvu, s pomocí AIESEC si zařídíš pracovní vízum, bude to brnkačka. Nastává taky čas na kupování letenek do Tvé cílové destinace.

Krok č. 8: Outgoing Preparation Seminar
Neboli přípravný seminář před odjezdem! Sejdeš se se členy AIESEC, dost možná i se stážisty, kteří se také chystají někam na cestu. Dozvíš se důležité informace, připravíš se na kulturní šok a zjistíš, jak Ti bude AIESEC po celou dobu stáže podporou.

Krok č. 9: Frrrrrnk!
A už fičíš! V břiše poletují motýli, v hlavě to příjemně hučí vzrušením, myšlenky se plácají jedna přes druhou. Jaké to asi bude? 

Krok č. 10: STÁŽ!
A je to! Jsi tam! Úspěšně ses setkal s AIESECáři ve Tvé cílové destinaci, kteří Ti pomohli s ubytováním a se začátky ve firmě. Zároveň jsi v kontaktu i s AIESEC doma, abychom se ujistili, že všechno probíhá v pořádku a mohli Ti pomoct s čímkoliv, co bude v našich silách. Teď už se chystá všechno pro Tvůj velký osobní rozvoj

No tak co myslíš, to není žádná raketová věda, ne? Jediné, co bude raketové, je Tvoje sbírání nových zážitků, zkušeností, kontaktů a ROZVOJ. 

Projekty ve firmách, které nikde jinde nenajdeš získáš registrací na
https://link.aiesec.cz/oGTwinter19

Profilový obrázek

About the author