Moment, kdy sis řekl/a, že se chceš stát členem AIESEC?

Zkouškové období pomalu končí.. Někteří z nás už bouřlivě oslavují zdárně ukončený zimní semestr, naopak té druhé půlce nešťastníků ještě ve Stagu blikají poslední termíny zkoušek. Možná se ještě pořád snažíme zahnat myšlenky na shánění nových skript (nebo spíše podkladů z Primátu :D), ale fakt, že už jsme si vytvořili nový rozvrh, nezměníme. Jednoduše: nový semestr začíná skoro za dva týdny a s ním přicházejí i nové možnosti a rozhodnutí.

LC mtg

V průběhu (nejen) studentského života se musíme rozhodovat v různých situací – kterou školu si vybrat, který profesor je lepší či jaké téma bakalářky bude nejlepší (=nejjednodušší). Tak či tak, ze začátku nikdy nezjistíme, zda naše volba byla správná. Vše se zjistí až po nějaké chvíli.. A přesně tak je to i u nás.

Všichni z nás, členů AIESEC, jsme si prošli nějakým rozhodovacím procesem, zda se do této organizace přidat nebo ne. Většina na začátku hodně pochybovala, někteří dokonce ani nevydrželi do momentu, kdy si mohli toto rozhodnutí vyhodnotit. A naopak jsou tu takoví, co si z AIESEC dokázali něco odnést.

Abyste správně pochopili naši zamyšlenou chvilku – celý článek je v rámci cyklu, kdy zpovídáme naše členy. Naposledy jsme se jich ptali na otázku „Co sis poprvé myslel o AIESEC?“ a dnes na to navážeme a zároveň půjdeme trochu hlouběji s následujícími dvěma otázkami.

„ŘEKNI MOMENT, KDY SIS ŘEKL/A, ŽE SE CHCEŠ STÁT ČLENEM?“

“Slyšela jsem bývalé členy mluvit o výsledcích členství, o jejich současném úspěchu v zaměstnání, zahraniční zkušenosti atd.”

Vendi

“Prvýkrát tento moment nastal v posledný deň počas Prvákovín 2014, kde mi bolo predstavené, že podobné akcie ako člen môžem organizovať, čo pre energického študenta bol celkom fajn dôvod. Ale prečo som naozaj podala prihlášku bolo, že väčšina aj mojích nových priateľov to išla skúsiť, a tak som si povedala, že prečo to neskúsiť.”

Natka

“Přednáška Marti Bednářové o Brazílii.”

Daniel 

“Když jsem viděl, jak se mi kamarádi, členové AIESEC, osobnostně vyvíjí a dělají smysluplné věci. Chtěl jsem být zapojen v organizaci a makat na sobě.”

Petr

“Prvákoviny, viděla jsem jak všichni úžasní, mají přehled a je s nimi sranda.”

Alča

“Po projektu EDISON, který jsme měli na škole.. Řekla jsem si, že chci prostě být členem organizačního týmu a pracovat se stážisty z celého světa.”

Evka

“Ani už nevím, kdy jsem se o AIESEC poprvé dozvěděl, už jen vím, že jsem chtěl být členem.”

Lukáš

“Deadline.”

Barča

pizap.com14550227654441

„CO TI DAL AIESEC?“

“Naučila jsem se hrozně moc sama o sobě, naučila jsem se jak vyjádřit svůj pohled na svět, jak být mnohem otevřenější lidem, kteří mají jiný názor než já, začala jsem mnohem více respektovat lidi kolem sebe a uvědomila jsem si sílu jedince, který může úplně jednoduše změnit svět.”

Vendi

“Myslím, že prvá vec bola, že párty nie sú všetko a aj keď si chcem užívať život naplno, môžem urobiť viac ako len mať párty každý deň. Naučila som sa byť zodpovedná sama za seba a za svoje činy, aj keď mi to určitý čas trvalo, kým som toho bola schopná. Ale myslím, že posledný rok bol pre mňa krokom vpred. Pracovať v týmoch ľudí, ktorý sú od seba tak rozličný, človeka naučí naozaj mnoho. Ale myslím, že som začala brať rôzne veci úplne inak. Začala som veriť v seba a vo svoje skutky a viem, že každý môj čin môže ovplyvniť nejeden život. Začala som mať prehľad o tom, čo sú naozajstné problémy, a nie to, že si nemám čo zobrať na párty.”

Natka

“Kámoše, zkušenosti, zážitky, znalosti, dovednosti.”

Daniel

“Díky AIESEC jsem osobnostně dospěl. Poznal mé cíle, silné stránky a ztratil iluze o budoucí profesní dráze. Vystrčil jsem hlavu z písku a viděl sebe a pracovní trh takový, jaký je. Představa, že se o mě jako studenta angličtiny každý zaměstnavatel popere, byla rázem pryč. A naivní bylo taktéž myslet si, že jen díky zkušenostem z této organizace budu před ostatními kandidáty o vysněnou práci zvýhodněn. Toto byl velký nesmysl, kterého jsem se dlouho držel. Kariéra se musí budovat, a já první stavební kámen položil v Opavě roku 2013. S přibývajícími projekty na mých bedrech se z tichého studenta stala sebevědomá a houževnatá osoba, která není jako strom a už nemusí stát na jednom místě. Naučil jsem se tančit v dešti, přijímat nové výzvy a dostal se do tajů dobrovolnictví. A skutečně, dobrovolnická zkušenost mě nedávno zavedla na pracovní seminář do Anglie, do kanceláře globálního vývojového centra světlometů a svítidel, do světa obsahového marketingu a placené reklamy. Reklamy, kterou denně vidíte na Facebooku a googlu. Cesta k tomu byla klikatá, plná klacků pod nohami, ale nebyla dlouhá. Rozhodnutí trávit volný čas studenta práci na sobě mi přineslo ovoce a pořádně osvětlilo život.”

Petr

“Stát si za svými názory, tvrdě makat, seberealizace, zodpovědnost.”

Alča

“Hlavní je, aby vás práce naplňovala” ..”Je důležité, abyste se obklopovali těmi správnými lidmi” – tyhle věty jsem dřív nebrala vážně. Po zkušenosti v AIESEC vím, že bez těchto 2 věcí by to nešlo… AIESEC mi tedy dal neskutečné množství možností, ať už získat zkušenosti, zažít skvělé momenty, ale hlavně najít ty správné lidi, na které se můžu spolehnout :).”

Evka

“Poznal jsem sám sebe, spoustu kamarádů a známých, skvělé zážitky, naučil jsem se spoustu věcí, změnil se můj pohled na svět, naučil jsem se komunikovat v angličtině.”

Lukáš

“Zatiaľ mi dal nadej na to že je možne vo svete pomahať a rozvýjat vsetky kultury vo svete. a pomáhať cestovat a pracovat studentom krotý o to maju zaujem a chcu na sebe pracovať.”

Barča

Jak vidíte, názory jsou úplně odlišné, což přesně vystihuje, jaká skupina lidí jsme. Každopádně není to pořád jen o nás – na začátku každého semestru dáváme všem kolem nás možnost zažít podobné zkušenosti a stejně tak i teď, otvíráme přihlášky, abyste se mohli přidat k nám do týmu.  #BePartOf #AIESEC #Karviná

Možná vám některé věci nejsou uplně jasné, což absolutně chápeme, proto máte možnost se nás zeptat, ať už osobně v budevě OPF (B 001) nebo na FB AIESEC Karviná či na mailu natalia.bukviarova@aiesec.cz. Zároveň si můžete zahrát na redaktory i vy a do následujícího odkazu můžete pokládat své dotazy, na které se pak našich členů zeptáme 😉

 

To je od nás pro dnešek vše a přejeme pěkný týden!

Profilový obrázek

About the author