Nový rok, nové příležitosti

Nacházíme se na začátku nového roku, kdy člověk začíná plánovat, co se v budoucích 12 měsících může stát. Za těchto 366 dní (ano, tento rok patří k přestupným) někdo dokáže převrátit svůj život úplně naruby a někdo zase zůstává ve starých zajetých kolejích. Ale rok v AIESEC znamená rok plný změn a nových situací. Hledá se nové vedení, přicházejí noví členové a ti, co už dosáhli všeho, co chtěli, zase odcházejí. Během jednoho roku měníme životy stážistům, kteří odcházejí od nás do zahraničí nebo přicházejí přímo za námi. Zároveň zpestřujeme životy studentům, či už na základních a středních školách, nebo přímo na univerzitě. Jeden rok prostě v sobě skrývá množství možností, které člověk může využít, a tak se jich i my snažíme využívat na plno. A jaké momenty nás čekají v následujících 2 měsících?

Na začátku ledna přichází hned největší změna naší pobočky – volba nového prezidenta. Letos tato událost připadla na středu 6. ledna, kdy jsme si my-členové zvolili člověka, který bude vést AIESEC Karviná v následujícím roce. A tím člověkem se stala…. (bubny) …. (fanfáry) …. Natália Bukviarová (potlesk) (Tímto jí dodatečně přejeme hodně štěstí a pevných nervů). Samozřejmě, že celé vedení pobočky nebude jen na samotné Natce, proto ji v nejbližších dnech čeká výběr svého nového týmu.

12439153_10205810467564803_2099938598395718678_n

Na konci měsíce nás čeká 6 týdenní dobrovolnický projekt EDISON, kdy do Karviné přijede asi 20 studentů z různých koutů světa. Během této doby budou studenti představovat své země a kulturu na místních základních a středních školách. Projekt se koná po celé České republice a díky němu se čeští studenti a i my dostáváme do mezikulturního prostředí. Tento rok se k nám chystají stážisti z Číny, Egyptu či Argentiny, tím pádem máme možnost se zlepšovat v angličtině, získat přátele z celého světa a zjistit, že rozdíly mezi lidmi v podstatě neexistují – všechno je jen o pochopení (jak filozofické 😀 ).

Pro ty z vás, kteří nejsou členy AIESEC, ale stále byste se chtěli do projektu zapojit a třeba si zlepšit angličtinu, stačí nám napsat na Facebook AIESEC Karviná. Můžete se k nám připojit třeba na Welcome party, pomoci stážistům se lépe zorientovat v novém prostředí nebo s nimi jen občas zajít na pivko 😉

anigif

Během projektu EDISON navíc nastává čas, kdy otvíráme přihlášky pro ty, kteří by měli zájem se stát součástí našeho týmu v Karviné. Můžete si vyzkoušet organizaci projektů právě jako je EDISON, vymyslet propagační kampaň či se dostat do kontaktu s firmami v MSK (pozn.redakce 😀 kecáme, žádnou redakci nemáme… ale MSK = Moravskoslezský kraj).

Také nás na konci ledna čeká národní konference NEXT – bude se jednat o historicky první leadership konferenci AIESEC Česká republika otevřenou úplně všem mimo naši organizaci, tak jsme všichni těšíme na nové lidi, názory a poznatky k naší práci.

A pokud jste přišli až na konec tohoto článku, velmi vám gratulujeme a máme pro vás ještě jednu událost, o kterou nemůžete přijít. 29. února budete mít možnost se nás zeptat na jakékoliv informace, co vás zajímají a možná pro vás připravíme další překvápka (sledujte nás proto na události).

DNK
Jak vidíte, budoucí 2 měsíce jsou více než nabité, tak doufáme, že vás na některých z těchto událostí potkáme a přejeme hodně štěstí ve zkouškovém

Profilový obrázek

About the author