Proč právě s AIESEC?

Proč jet na stáž právě s AIESEC?

V dnešním světě nepřeberných možností, jak vyjet na stáž, se ptáme sami sebe: Proč právě AIESEC? A určitě se ptáš i ty. Víš, jednou z výhod stáže přes AIESEC je lidskost a hlavně to, že na tu cizinu zkrátka nejsi sám. Fakt!

Nebudeme si nic nalhávat, odcestovat na nějakou dobu do zahraničí je jedna velká neznámá. Obzvlášť když v rámci pracovní stáže vyjedeš třeba i na celý rok! AIESEC je ale jak v Česku, tak ve tvé cílové destinaci, takže podpora je vždy připravena úplně všude, za jakékoliv situace. Co všechno pro tebe během stáže zajišťujeme a jak tě podporujeme (ať už my nebo druhá strana)?

Jedním z důvodů, proč s námi lidé jezdí na stáž, je možnost rozvinout v sobě leadership. Nastavíme s tebou správná očekávání, tvé cíle, připravíme tě na to, co tě na stáži čeká. Pomůžeme ti s cestovním pojištěním, vízem a všemi potřebnými dokumenty. Po příjezdu na samotnou stáž se také sejdeš s AIESECáři, kteří ti pomohou překonat prvotní kulturní šok. A samozřejmě budeš mít zajištěné ubytování.

Samozřejmostí je také to, že tě podpoříme první den v práci. Tam s tebou půjde jeden z AIESECářů nebo už se předem seznámíš s někým z firmy, kdo za tebe bude ze začátku zodpovědný. Se zaměstnavatelem se také sjednotíte v tom, jak tvůj popis práce koresponduje s tvými cíli.

Povinností AIESEC v tvé destinaci je také zařídit, že všechny údaje o projektu, na který ses přihlásil/a a které byly napsané na projektu, budou také odpovídat skutečnosti. 

Během stáže máš také většinou s AIESECáři a ostatními stážisty různé schůzky, někdy jen tak na seznámení, spřátelení a pobavení se a někdy možná i na probrání toho, jak si vedeš se svými cíli. To záleží na každém projektu. 

A konečně, po návratu zpátky do Česka se znovu sejdeš s námi. Během stáže sice určitě budeme v kontaktu, ale i tak nás zajímá, jak ses měl/a, zhodnotíme naplnění tvých cílů a co my víme, třeba budeš mít chuť hned odjet znovu!

Ale pěkně postupně. Už jsme napsali i článek “Jak vyjet na pracovní stáž v 10 krocích”, který ti poradí s úplnými začátky.

Dobrodružství čeká! Přihlaš se na stáž!

Profilový obrázek

About the author