Říká ti něco “AIESEC”?

AIESEC – dost možná ti ten pojem něco říká. Ať už jsi zaznamenal naši přítomnost na své škole, znáš někoho, kdo vyjel na AIESEC stáž, nebo jsi náhodou narazil na promo na facebooku. Ovšem přes proud informací může být dost jednoduché zapomenout ty nejzásadnější. O co že tedy ve skutečnosti vůbec jde?

AIESEC je mezinárodní studentská organizace, jež byla založena v roce 1948, tzn. 3 roky po konci války. Následkem právě tohoto několikaletého ozbrojeného konfliktu vznikla prvotní myšlenka odkazující na rušivé kulturní bariéry mezi jednotlivými národnostmi. Jejich omezením, respektive vzájemným porozuměním, by se totiž pravděpodobně dalo obdobným situacím předejít. K tomu však musíme přispívat všichni, bez rozdílu. Proto v současnosti sdružuje AIESEC více než 100 000 studentů ve 126 zemích světa.

V čem ale spočívá naše působení?

Naším aktuálním cílem je rozvíjet leadership v mladých lidech. Ano, to zní dost neurčitě. V praxi vysíláme uchazeče na dobrovolnické či profesní stáže, které nejen že jim umožní získat nějakou pracovní zkušenost, ale především jim pomohou vykročit z jejich komfortní zóny. V momentě, kdy je člověk „vhozen do vody“ a musí se o sebe postarat v docela neznámém prostředí, nemá úplně čas ani mozkovou kapacitu na sebelítost a je nucen řešit i případné problémy sám za sebe. Mimo to je to také ojedinělá příležitost pro ty, kteří si například nevěří na cestování do rozvojových zemí nebo chtějí poznat místní kulturu z jiné perspektivy. Každý z dobrovolnických projektů se soustředí na jeden ze sedmnácti cílů udržitelného rozvoje. Pro mnoho z nich navíc není potřeba žádná specifická kvalifikace a pozitivní přístup je tak jediné, co se počítá.

Členi AIESEC mají naopak možnost poznat, jak to v takové neziskovce chodí a být součástí super kolektivu. Je to tím pádem i skvělá cesta k osobnímu rozvoji a to zejména měkkých a tvrdých dovedností, které tvoří odbornou způsobilost společně s dalšími prvky. Zároveň není vůbec špatné občas vyměnit sterilní posluchárnu za příjemné prostředí společného prostoru/office.

Navíc právě teď probíhá nábor na nové členy, tak se nezapomeň podívat na více info na: http://bit.ly/clenstvi_AIESEC


Profilový obrázek

About the author