Taste the World v UPointu

Dne 7. října 2015 proběhla v UPointu na Horním náměstí v Olomouci pod záštitou olomoucké pobočky AIESEC akce s názvem „Taste the World“.

A proč jsme vybrali název „Taste the World“?

Protože kdo se události zúčastnil, měl možnost nejen poznat studenty, kteří k nám do Olomouce přijeli na stáž, ale také zvyky, tradice a povahy jednotlivých zemí, které byly našimi stážisty zastoupeny. Tak jsme ochutnávali svět.

tasteee

Mezi země, které nám byly přibližovány, patřil například Írán, Turecko, Thajsko, Rumunsko, Mexiko nebo Německo. Mohli jsme tak nahlížet do více i méně vzdálených zemí očima mladých studentů, kteří se v této zemi buď narodili, nebo zde strávili podstatnou část svého života.

Ochutnávali jsme všemi smysly, i tím, který nás napadne jako úplně první, uslyšíme-li slovo „taste“. Součástí akce byla i ochutnávka jídel typických pro dané země, což byl pro naše chuťové buňky často docela šok!

tasteeeee

tasteeeeeee

tasteeeeeee.JPGg

 

Každý ze stážistů měl k dispozici své stanoviště, kde jsme se mohli shromažďovat, naslouchat, sledovat zajímavá videa nebo prohlížet si půvabné fotografie. Nejatraktivnější však bylo, že každý měl možnost si s danou stážistkou či daným stážistou promluvit o všem, co ho jen zajímalo. Nebyl zde problém nechat se informovat o podrobnějších informacích nebo kuriozitách v určitě zemi či kultuře. Kdo měl zájem, mohl se také dozvědět něco více o tom, jaké je to být na stáži, a proč vůbec vyjet na stáž. Vše probíhalo velmi otevřeně, vesele a přátelsky. Celou atmosféru podtrhávaly již zmíněné ochutnávky a také velmi příjemné prostředí UPointu.

n

  Pokud jste „Taste the World“ nestihli, můžete se v nejbližší době těšit na další podobní akce.

Třeba na cestovatelské setkání NEXT STOP, na kterém se s vámi studenti, kteří vyjeli s AIESEC na stáž, podělí o své zkušenosti a zážitky z Taiwanu, a jiných zemí.

Vojtěch Šimůnek

Profilový obrázek

About the author