Už jsem v AIESEC jeden semestr. Bylo to k něčemu?

Jak to celé začalo?

Můj příběh v AIESEC se začal psát hned po příchodu na vysokou školu. Byl to pro mě velký skok, jelikož jsem šel do neznámého prostředí, prakticky bez známých tváří. Hledal jsem tedy místo, útočiště, kde bych potkal zajímavé lidi. Přihlásil jsem se do AIESEC, a můžu vám všem už teď na začátku říct, že to rozhodně nebyla chyba.

Očekával jsem hlavně praxi. Jaká byla ale realita?

Mým cílem bylo dozvědět se zajímavé informace a zažít samotnou praxi v oblasti marketingu, to byl vlastně ten cíl, který jsem si myslel, že si ze studentské organizace tohoto typu odnesu. Když teď vzpomínám na právě uběhlý semestr, co vše se v AIESEC událo, bylo to velmi vzdálené mé představě. Neberte mě špatně, marketingu jsem se opravdu věnoval, konkrétně jsem byl součásti týmu online marketingu, a co se týče samotných „hard skills“, nemohu si absolutně stěžovat. Za zmínku například stojí spolupráce z významnou českou firmou na analýzu dat ze sociálních sítí. Dozvěděl jsem se jak funguje Facebook, Instagram a Youtube a jak se dají tyto sítě využít k prodeji. Mimo to jsem se naučil i s jinými online nástroji jako mailchimp, bit.ly odkazy, UTM parametry, ale pro některé čtenáře tuším, že tyto výrazy jsou španělskou vesnicí.

Je to ovšem o skvělých lidech

Co však bylo pro mě obrovsky pozitivním překvapením jsou právě ty zážitky mimo oblast, ve které jsem působil. V AIESEC nenajdete jediného člověka, se kterým byste nemohli prohodit slovo, postěžovat si na školu nebo život obecně. V AIESEC je úžasná samotná kultura organizace. Je to kouzelné místo, kde se můžete realizovat jako lídr, vymýšlet nové projekty, rozšiřovat si rozhledy nebo si to prostě jen užít s partou mladých energických lidí, kteří nechtějí, aby jim jejich čas jen tak bezděčně protékal mezi prsty. Za tak krátkou dobu, jakou je jeden semestr, jsem se naučil fungovat v týmu, ovšem také jak si prosadit tu svou vizi či jsem překonal strach z vystupování před větším obecenstvem.

AIESEC prošlo už spoustu lidí, organizace má za sebou obrovskou historii a ještě jí také spousta milníku čeká. Já jsem ovšem rád, že jsem alespoň malou část historie mohl psát s ním.

 

 

Profilový obrázek

About the author