„V každém z nás je kousek magie“

„V každém z nás je kousek magie“

aneb národní konference FALLCO 2015 optikou nováčka

 12122904_10153262238807449_6600889723660091227_n

Záhy jsem zjistila, že tato magie nespočívá v magických nadpřirozených schopnostech, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kouzlo je skryté v tom, že každý z nás vyniká v něčem jiném. Ať už se jedná o vůdčí schopnosti, organizaci, kreativitu, technické dovednosti anebo přehled v ekonomické oblasti, všechny tyto schopnosti jsou sami o sobě výjimečné a užitečné. Každý jedinec je jedinečný sám o sobě, ale společně dokážeme mnohem více. A tak se sjeli členové poboček AIESEC z univerzitních měst celé České republiky, aby dali hlavy dohromady a podívali se společně do budoucnosti – konkrétně pak do roku 2020.

Členové plzeňské pobočky
Členové plzeňské pobočky

Díky zahraničním účastníkům s bohatými zkušenostmi, kteří přicestovali z různých zemí, bylo možné čerpat inspiraci i za hranicemi naší země. Měli jsme tak příležitost získat nejen užitečné informace pro práci v AIESEC, ale dozvědět se i zajímavosti o zemích jako je Turecko, Rusko, Polsko anebo Slovensko, které bychom v příručkách pro cestovatele jen těžko hledali. Zahraniční účastníci se mimo jiné také podíleli na koordinaci skupin nových členů, které byly utvořeny ze zástupců členů jednotlivých poboček. První pocity paniky, které převládaly u většiny nováčků, když se dozvěděli, že budou dočasně odtrženi od své pobočky, se na konci konference proměnily jako mávnutím kouzelné hůlky v radost z nových známostí.

IMG_9606Kromě rozšíření znalostí, týkajících se organizace AIESEC, jsme měli příležitost účastnit se workshopů s obchodními partnery jako je KB, ČESKÁ SPOŘITELNA anebo AVON. Za sebe musím říci, že účast na semináři na téma „Jak úspěšně zvládnout změny“ s Tomášem Dušenkou ve mně probudila motivaci postavit se změnám čelem a vypořádat se s nimi snadno a rychle. Díky semináři KB jsme se dozvěděli, že ne nadarmo se říká: „Věř, běž, dokážeš“. Zaměstnanci firmy AVON nám ukázali, že tato společnost má recept nejen na krásu, ale že vyniká i v jiných oblastech. Svou kreativitu a nadšení jsme pak projevili v rámci týmové práce, když jsme se podíleli na vytváření kampaně.

To, že se nás problémy netýkají, neznamená, že vůči nim budeme lhostejní
To, že se nás problémy netýkají, neznamená, že vůči nim budeme lhostejní

O tom, že jeden hlas v davu není příliš slyšet, ale hlas několika desítek, stovek anebo tisíců mladých lidí již slyšet nejen je, ale může něco změnit, jsme se přesvědčili v rámci výzkumu YOUTH SPEAK, který vznikl za spolupráce s OSN. Jedná se o výzkum mladých lidí pro mladé a vyzývá mladé perspektivní lidi k tomu, aby nebyli lhostejní vůči globálním problémům, jako je např. chudoba, nerovnost genderu, hlad a mnoho dalších. To, že se nás to netýká, ještě neznamená, že nemůžeme pomoci při řešení. Nevím, jak vaši přátelé, ale ti moji již vědí, že vyjádřit svůj názor na celosvětové problémy v rámci YOUTH SPEAK mohou na této adrese: http://youthspeak.aiesec.questionpro.com/

Na závěr bych chtěla vzkázat všem, kteří pochybují o tom, zda v sobě mají nějaké skryté kouzlo: „Nestyďte se za to, že si sami sebou nejste jistí, ale za to, že to nechcete změnit“. Je snadné říci, že v ničem nevynikáte a ani nechcete. Na druhou stranu si položte otázku: „ Proč být jen součástí davu a nechtít být v něčem odlišný“? Všichni nejspíš tušíte, že spoléhat na kouzlo: „Javor, dub, linda, platan – ať je tahle krysa zlatá“, nebude tou nejlepší volbou. A po studiu na vysoké škole budou všichni hledat uplatnění na pracovním trhu. Zkušenosti, informace a dovednosti týkající se práce v týmu tě pak mohou od těch ostatních odlišovat a to přeci stojí za to. Nemyslíš?

„V každém z nás je kousek magie“
aneb národní konference FALLCO 2015 optikou nováčka

Profilový obrázek

About the author