Volby prezidenta pobočky v Olomouci

Pátek 18. 12. 2015 byl jedním z nejnapínavějších a nejdůležitějších dnů tohoto zimního semestru, neboť se děly věci, které měly dopad na celé další fungování pobočky: Volil se nový prezident AIESEC Olomouc.

DSCN1106

Všichni členové, bývalí i současní a hosté se hodili do gala a zamířili do kavárny Café Amadeus. Prvním důležitým bodem večera byl schvalovací proces nových členů. Všichni nováčci, kteří se i nadále chtějí angažovat v organizaci AIESEC, byli ten večer uznáni za právoplatné členy. Co to pro ně znamená? Kromě toho, že se teď mohou aktivně podílet na schvalování ročního plánu pobočky, dostali taktéž právo volit prezidenta Olomoucké pobočky – čímž se dostáváme k té nejnapínavější části večera.

DSCN1048

Funkční období 2015/16 se blížilo ke konci a bylo potřeba zvolit nového prezidenta. Na tuto pozici se přihlásili dva kandidáti, a to Jiří Suchánek a Lenka Chodilová. Celý proces voleb byl rozdělen do několika částí. V prvních minutách kandidáti představili sebe a své vize na prezidentské pozici, poté následovalo kolo otázek, které si pro ně připravili ostatní členové. Na konci měl každý závěrečnou řeč, poslední šanci, jak přesvědčit své voliče. Jak Lenka, tak Jirka byli skvěle připraveni a bylo u nich vidět velké odhodlání zvítězit.

Prezidentem Olomoucké pobočky pro rok 2016/17 se stal Jiří Suchánek (alias JJ, Just Jirka).

DSCN1114

Vyhlašování se konalo venku před kavárnou, a neobešlo se bez tradičního „pokropení“ vodou stávajícím prezidentem Adrianem. Po vyhlášení následovalo hromadné objetí, kopa gratulací a bouřlivé oslavy po zbytek večera.

Na závěr už jen zbývá JJovi popřát mnoho nápadů, trpělivosti a sil, aby byl příští rok pro nás stejně úspěšným, jako tento, ne-li více.

Kateřina Barošová

Profilový obrázek

About the author