A třeba ti to změní život…

První září na vysoké pro můj svět bylo takové malé zemětřesení. Opustila jsem zaběhnutý koloběh života. Z pohodlné postele doma jsem se přesunula na privát, který šetřivá domácí vybavila nábytkem po babičce, kde okna pořádně netěsní a ještě k tomu musím dojíždět tři čtvrtě hodiny do školy, protože máma řekla, že levnější nájem v Brně prostě není.Začala jsem nový život v novém městě, s novými lidmi. Vlastně jsem se na to těšila už od prváku na střední. Svoboda!

Prvních pár dní jako přítel úplně postačil Google maps: Pod hodinama? Na čáře? To je jako kde?! Jenže výlety ke slavnému brněnskému orloji, fotky pod koněm (#fakttozespodavypadajako…) nebo večerní „jedno“ se spolužáky ze střední, se kterými si už beztak nemám co říct, časem omrzelo. Začala jsem se ptát sama sebe, jestli jsem opravdu do Brna přijela jen studovat a chodit na pivo. Potřebovala jsem najít něco, čím bych vyplnila volný čas. Kritéria byla: zajímaví lidé, produktivní náplň času, rozvíjení sebe sama a hlavně zábava. A tak jsem jednou při scrollování na facebooku narazila na AIESEC. Nebyl čas se rozmýšlet. Prostě jsem si řekla, že bude legrace a vyplnila přihlášku. Prošla jsem zajímavým assesment centrem, potkala se s mojí budoucí teamleaderkou a najednou ze mě byl Markeťák.Během necelých tří měsíců jsem se já, grafický antitalent, naučila pracovat s photoshopem a po letech promarněných šancí a zpochybňování mých schopností se na internet dostaly moje články. Zúčastnila jsem se lokální i národní konference, setkala se s obrovským množstvím zajímavých a úspěšných lidí (mezi nimi byla třeba slečna, která začala chodit na vysokou ve čtrnácti letech) a získala neskutečnou motivaci a drive i do osobního života. Naučila jsem se, že schopnost vést lidi není jen schopnost dokopat je k práci, ale že kvality leadera jsou mnohem komplexnější a zajímavější, než jen rozkazovat.

Díky AIESEC jsem získala pocit, že patřím k něčemu velkému a že má práce jako jednotlivce, ač už jsem v týmu jako Markeťák, Exchangák, Projekťák, nebo cokoliv jiného, má smysl. Třeba se právě díky mému snažení někdo rozhodne odjet na stáž na druhý konec světa. A třeba ten zážitek někomu úplně změní  život.

AIESEC nabízí spoustu možností. Každý, kdo má chuť a odhodlání, tam najde své místo. Svůj první krok uděláš, když vyplníš krátkou přihlášku na aiesec.cz/clenstvi a to samé, nebo dokonce lepší, můžeš pak zažít i ty. #ChallengeYourself #ChangeTheWorld 🙂

 

IMG_0841asdasd

Autor článku: Hana Osifová

Profilový obrázek

About the author