Členství po letech: Honza

Kam se Jan Weisser vydal po AIESEC a jak mu členství pomohlo v jeho životě?

Nejlepší rada, kterou jsem kdy dostal?

Když se ti něco nelíbí, tak se nejdříve zeptej sám sebe, co jsi udělal pro to, abys to změnil.

Jakou superhrdinskou vlastnost máš díky AIESEC?

Bohužel jsem u sebe žádné božské ani superhrdinské tendence nezpozoroval. 

Co je podle tebe leadership?

Schopnost dosahovat výsledků za dodržování morálních hodnot. Podnikat s ohledem, úctou a pokoru ke spolupracovníkům, konkurentům, zákazníkům, ale i životnímu prostředí.  Dnes jsme obklopeni stovkami příběhů úspěšných lidí. Přičemž je často úspěch spojován s milionovými výnosy. Bohužel, už se tolik nemyslí na hodnoty, jejichž dodržování by mělo vždy jít s podnikáním ruku v ruce. Podnikatelé, kteří se neptají  „jako mohu vydělat peníze“, ale „jak mohu zlepšit kvalitu života lidem kolem sebe“, jsou pro mě představiteli správného pojetí leadershipu.

Kdybys uměl cestovat časem, co bys udělal jinak?

Nelituji žádného. Snažím se nedívat do minulosti a věnovat soustředění přítomnosti. Vidět příležitosti a pracovat se zdroji, které mám k dispozici a s nimi se snažit dosáhnout nejlepších možných výsledků. Zpětně nelituji ničeho, protože to k ničemu nevede.

Co děláš dnes a jak ti AIESEC pomohl být, tam kde dnes jsi?

Pracuji ve společnosti SCIO. Kam jsem se přesunul z pozice tiskového mluvčího ČTK. Právě v tom přesunu mi hodně pomohl AIESEC. Hodně lidí mně za něj odsuzovalo a vnímalo to jako krok zpět. Navzdory tomu jsem si šel za svým, protože jsem věděl, že to je dobré rozhodnutí. V AIESEC jsem se naučil stát si za svými cíli a věřit krokům, které mě k nim mají dovést. Z těch uchopitelnějších věcí. Dennodenně jednám s lidmi, ať už v rámci schůzek jeden na jednoho, s partnery nebo se zákazníky. Možnost absolvovat pracovní schůzky a řešit krizovou komunikaci už během VŠ let v AIESEC, mi je studnou zkušeností, díky kterým situace snad dobře zvládám. 

Jaký je tvůj nejoblíbenější super hrdina?

Tomáš Garrigue Masaryk. Člověk, který nikdy ze svých hodnot neslevil a dělal rozhodnutí veřejnému mínění navzdory. Přestože se často mluví o tom, že se doba 1. republiky idealizuje, myslím si, že Masaryk je formát člověka, který dnes, hlavně v politice, chybí…

———————————-
Získej životní hodnoty, které jsou dnes potřebné a stejně tak zkušenosti, které tě posunou kupředu. Vyplň přihlášku a staň se členem AIESEC i ty!

Profilový obrázek

About the author