Členství po letech: Kristýna

Jak vnímá členství v AIESEC Kristýna a kam se poté vydala?

Jakou superhrdinskou vlastnost máš díky AIESEC?

Nejsem si jistá, zda mám nějaké superhrdinské vlastnosti. Nicméně vlastnost, kterou mám díky AIESEC, je schopnost vnímat překážky jako nezbytnou součást cesty, a ke změnám přistupovat jako k příležitostem změnit status quo k lepšímu.

Co je podle tebe leadership?

Schopnost “probudit” v lidech to nejlepší, co v nich je. Mít odvahu, nebát se překážek a pracovat s lidmi, kteří jsou lepší, než vy sami. A při tom všem samozřejmě dodržovat morální hodnoty, nést odpovědnost za své jednání a přispívat ke zlepšování společnosti.

Nejlepší rada, kterou jsi kdy dostala?

Mít strach je přirozené, jen nedovol, aby byl silnější než tvá odvaha.

Z čeho jsi se v AIESEC nejvíce ponaučila?

Uvědomila jsem si, že je potřeba se dívat na celkový pozitivní dopad dané věci, nikoli se soustředit jen na negativní ohlasy, protože se vždy najde někdo, komu se vaše práce nebude líbit, či bude nespokojený s jejím průběhem apod. (všeho s mírou, samozřejmě, konstruktivní negativní ohlas je dobré brát v potaz ).

Co děláš dnes a jak ti AIESEC pomohl být, tam kde dnes jsi? 

Díky AIESEC vím, co je pro mě důležité a jak může být práce na společensky prospěšných projektech naplňující, a proto profesně působím v neziskovém sektoru, konkrétně v organizaci zabývající se posilováním demokratických hodnot ve společnosti, dodržováním lidských práv, respektu a všeobecné toleranci všude ve světě.

Jaký je tvůj neoblíbenější superhrdina a proč?

Já se v tom komiksovém světě moc nevyznám . V běžném životě je pro mě superhrdinou ten, co nemyslí jen na sebe a svůj prospěch, ale i na to, jak zlepšit životy ostatních a pomoci těm, co to nejvíce potřebují. Nicméně z těch komiksových superhrdinů, co trochu znám, je to Kapitán Amerika, který pro mě představuje čestnost, odvahu, morálku, odpovědnost a poctivost, a taky bojuje za dobro. Hodnoty, které jsou pro mě osobně velmi důležité, právě v tom reálném světě.

Profilový obrázek

About the author