Co je vlastně AIESEC?

Možná víš, co AIESEC dělá, ale víš proč vznikl? Proč děláme to, co děláme? Odpověď na otázku najdeš v následujícím článku.

Po druhé světové válce, v roce 1948, se skupina mladých lidí rozhodla, že porozumění ostatním kulturám je klíčem k tomu, aby se takto velký konflikt neopakoval. Základem je tedy mír. Mír v tomto kontextu neznamená zamezení válkám, ale symbolizuje svět, kde nevznikají konflikty na základě odlišné kultury, rasy nebo jiných aspektů. Mír také může znamenat harmonii sebe samotného, porozumění a snahu pracovat na své vlastní osobnosti. Důvodem proč děláme to, co děláme je mír a naplnění lidského potenciálu.

698857d5-f1e5-4d2d-9cab-4b7d0f19cf7b
Klíčem k otevření dveří do lepší budoucnosti je podle nás víra v mladé lidi, protože mají vášeň a podnikavého ducha vytvořit lepší budoucnost. Věříme, že leadership může být rozvíjen v každém mladém člověku. AIESEC je tedy platformou pro mladé lidi, kteří zde mohou objevovat a rozvíjet svůj potenciál.

K tomuto nám pomáhá Leadership development model. V rámci něj máme definované čtyři kvality, které se u našich členů a stážistů snažíme rozvíjet každý den. Jedná se o Self-aware, Empowering Others, Solution Oriented a World Citizen. Poskytujeme tedy mladým lidem prostor k rozvoji skrz praktickou zkušenost v prostředí, které nabízí různé výzvy a možnosti. Jak to děláme? Tím, že vysíláme naše studenty do zahraničí a přijímáme zahraniční studenty, nebo také tím, že dáváme prostor našim členům. Jde nám o to, aby tito mladí lidé v zahraničí, v cizím prostředí, vystoupili ze své komfortní zóny a získali rozhled, zatímco pomáhají komunitě okolo sebe.

Tohle je AIESEC. Globální, nezávislá, nepolitická, nezisková organizace pro mladé lidi. Nediskriminujeme na základě pohlaví, sexuální orientace, víry nebo náboženství, ani na základě národnosti, etnického či sociálního původu. Důvod, proč u nás naši členové zůstávají je ten, že chtějí pomáhat lidem okolo sebe, ale hlavně sobě samotným naplnit svůj potenciál tím, že pošlou studenty na zahraniční stáž, tím že zrealizují projekt na základních a středních školách, a mnoho jiného.

Challenge yourself Change the world #BEaPARTof AIESEC!

Profilový obrázek

About the author