Co ti může dát profesní stáž v zahraničí?

1. Získáš profesionální pracovní zkušenosti

hipster-man-interviewing

Každým rokem přibývá studentů, kteří se rozhodnou vyjet na stáž do zahraničí. Proč? Protože jakákoliv zahraniční zkušenost působí v tvém CV jenom dobře. Nejenže budeš odlišný svou jedinečnou zkušeností, ale i samotní zaměstnavatelé rádi vidí u uchazečů o práci relevantní zahraniční zkušenost. Podle studií až celých 82 % manažerů požaduje po uchazečích kompletní formální stáž. Navíc, získání pracovní zkušenosti v mezinárodním prostředí neznamená jen přijmout nové výzvy, ale také rozvinout svou globální perspektivu.

2. Zdokonalíš své odborné schopnosti

istock_000049734178_medium

To, co ti profesoři předali během semestru ve škole, budeš mít možnost zúročit v praxi. Mnoho studentů, co již absolvovalo profesní stáže mimo ČR, potvrdilo, že životem v zahraničním prostředí se naučili hodně i o sobě samém. Zahraniční stáž není lehká práce, avšak vypořádáváním se s každodenními výzvami stáže a rozdíly ve způsobu života v jiné kultuře tě naučí jak si poradit v různorodých situacích. Budeš překvapený, co všechno si schopný zvládnout!

3. Vytvoříš si mezinárodní síť známostí

10989460_10153228135002449_2888220046526956037_o

A co takhle spojit poznávání profesionálů v tvém oboru z celého světa taky s poznávaním dané země? Při zahraniční profesní stáží budeš neustále v kontaktu s tvým hostujícím zaměstnavatelem. Kromě toho budeš mít, ale také možnost navazovat známosti s ostatními, kteří se zajímají o stejnou oblast jako ty. Po návratu ze stáže pak budeš schopný porovnat kulturní rozdíly a využít vše, co ses naučil v cizině. Tyto kontakty ti navíc zůstanou a můžeš na nich stavět.

4. Multikulturní kompetence

0000002115_w663

Při získávání zahraničních zkušeností jsi celou dobu obklopen cizinci, se kterými se budeš muset nějak dorozumět. Na profesní stáži GLOBAL TALENT se tak budeš rychle naučíš verbální i neverbální komunikaci s tvými kolegy a nadřízenými. Pokud tedy přemýšlíš o stáži, která tě zavede do „ne anglicky“ mluvící země, čeká tě obrovské zlepšení cizojazyčné zručnosti.

5. Cestování

8274728646_396567c4f4_o

Jeden z nejhezčích důvodů, proč se rozhodnout pro zahraniční profesní stáž, je i samotné cestování. Vyzkoušíš si, jaké to je bydlet a žít v nové krajině, každý víkend budeš mít možnost navštívit nová města a procestovat neznámé místa. Zemi, kterou si vybereš, poznáš více do hloubky a budeš její součástí více než jako obyčejný turista. Navíc potkáš úžasné lidi, ze kterých ti někteří zůstanou na celý život.

Vykroč pravou nohou vstříc novým příležitostem a vyber si stáž podle svých představ na nastaz.cz .

Mirka Šléglová

Profilový obrázek

About the author