Proč do AIESEC nechodit?

Pokaždé, když se mi do něčeho nechce, dokážu najít milion důvodů, proč to ani nezkoušet. Málo času, málo peněz – obecně málo všeho, co by se zrovna hodilo. Co mi ale chybí nejvíc je vůle. Takže jsou dvě možnosti: buď ji najít, nebo jednoduše najít dostatečně dlouhý seznam věcí, proč je to špatný nápad a následně být spokojený/á sám/a se sebou, jak je vlastně dobře, že jsem se na to vykašlal/a. Tady je ten můj.

1. Naučíš se pracovat s time management

Máš v životě rád/a chaos? V tom případě AIESEC není místo pro tebe.
Pokud ti ale vadí málo času, nekonečné hodiny u her, seriálů nebo podobná prokrastinace a chceš do svého života vnést řád – AIESEC je zcela určitě místo, kde se ti ukážeme, jak na to.

2. Smysl pro zodpovědnost

Co se má udělat v pondělí, může být až v úterý, nebo ve středu, nebo… taky nikdy. Jenže, co když tvoje práce ovlivňuje práci někoho jiného? U nás se naučíš, jak se stát součástí týmu, jak s ostatními spolupracovat, podržet jeden druhého a co víc: už po jednom semestru můžeš vést vlastní tým.

3. Setkávání se s inspirativními lidmi

Pokud už všechno víš a všechno znáš, můžeš mezi nás přijít, abys nás poučil. Co by tě ale mohlo potěšit je, že v AIESEC najdeš spoustu inspirativních lidí. Od našich současných členů až po úspěšné alumni, mezi kterými najdeš podnikatele, lidi na vysokých postech v nadnárodních korporacích a další. A co je nejlepší? Přesně tito lidé přijíždějí na konference, které pořádáme pro členy a předávají nám své zkušenosti a nové know-how.

4. Praktická zkušenost 

Někomu stačí vystudovat školu a po několika letech v knížkách s nulovými zkušenostmi jít na pracovní trh a hledat a hledat a hledat. V AIESEC tě nenaučíme zdaleka všechno, co jednou budeš v profesním životě potřebovat. Co ti ale poskytneme je právě ono zmiňované know-how a prostředí, ve kterém můžeš experimentovat a zkoušet nanečisto.

5.Leadership 

Pokud ještě nejsi předvědčený/á, zkusím to posledním bodem. AIESEC je celosvětová organizace, která rozvíjí v mladých lidech leadership. Co to znamená? Naučíme tě, jak vést lidi. Leadership není jen o zadávání práce. Leader je součástí týmu – svůj tým podporuje a motivuje k výsledkům. U nás si můžeš vyzkoušet, jak na to. Možná se nechceš ve dvaceti stát prezidentem pobočky o 60 členech. Ale myslím, že bys měl/a vědět, že ta možnost tady je.

Prvním krokem je přihláška na www.aiesec.cz/clenstvi


Profilový obrázek

About the author