Učit se novým věcem

Ahoj všichni!

Jmenuji se Bára, je mi 18 let a studuji střední školu v Hradci Králové. Na začátku tohoto roku jsem se vrátila z Nového Zélandu, kde jsem 5 měsíců studovala. Adaptovat se zpět do naší „Czech REALITY“ bylo víc než náročné. Kdo někdy vycestoval na delší dobu, ví, o čem mluvím. Napadala mě jen jediná otázka: „Jak využít všechny ty nabyté zkušenosti a udržet si angličtinu?“ Hledala jsem pro sebe místo, kde bych mohla být užitečná, rozvíjet se a poznávat nové lidi. Toto místo jsem našla, stal se jím AIESEC!

Zpočátku jsem byla vyděšená a zmatená. Hrnuli tam do mě mnoho nových informací, kterým jsem vůbec nerozuměla! „What am I doing here? That’s not for me “, říkala jsem si. Moje mentorka Lucka, která dostala za úkol oživit hradeckou pobočku, se mnou ale měla velkou trpělivost a také stále má.

V AIESEC se každý den učím něco nového, na což ale nikdy nejsem sama. Vždy táhneme za jedem provaz a pomáháme si. Občas si připadám jako v pohádce – nikdo mě nenutí dělat něco, co se mi nelíbí, mohu být kreativní a přicházet s novými návrhy, které mi vždy pomůže někdo zrealizovat!

Jsem v AIESEC krátce, ale za tu dobu jsem v něm našla nespočet kreativních a inspirativních lidí, kteří mě motivují, vedou k lepším výsledkům a tím mi pomáhají dosahovat mých vysněných cílů. Být součástí party skvělých lidí a najít takovou „second family“ je jenom jedna z milionu věcí, které ti AIESEC může nabídnout.

Pro mě je nejcennější, když mohu potkávat různé lidi, kteří mají namířeno podobným směrem jako já. Kontakty, které sbíráš během působení v této studentské organizaci, jsou k nezaplacení.

No a co taková práce v AIESEC obnáší? Především – CHTÍT SE UČIT NOVÝM VĚCEM! Zodpovědnost a úsměv na tváři je ovšem bezprostředně potřeba! Tak se usměj, zkoukni náš web, kde najdeš vše, co potřebuješ, a staň se i ty členem hradecké či jiné pobočky z republiky. Jdi a naplň své cíle, které jsou díky AIESEC na dosah ruky!

Profilový obrázek

About the author