9 a 3/4 věcí, které můžeš získat s AIESEC

Pokaždé, když se mě někdo zeptá, co to ten AIESEC je a co vlastně dělá, odpovídám krásnou naučenou frází: Je to mezinárodní studentská organizace, která studentům poskytuje praxi formou členství nebo zahraničních stáží. Proč to dělám? Za prvé, je to pravda. Za druhé, vysvětlit, co všechno AIESEC studentům nabízí nelze vtěsnat do jedné věty.

To je důvod, proč píši tento článek. Chci všem ukázat, co všechno se ve skutečnosti skrývá pod těmi šesti písmeny.

Odlišit se od ostatních studentů

Na trhu práce je dnes velká konkurence jak u nás, tak i ve světě. Vysoké školy produkují každým rokem více a více diplomovaných specialistů ve všech různých oborech a pracovních pozic ubývá. Většinou tedy nestačí jen teoretické znalosti a tituly. Je třeba ukázat, že jste dělali něco víc než těch dalších tisíc uchazečů.

Týmová práce

Celý život se budete potkávat s tím, že budete muset pracovat v nějakém týmu. V práci, na konferencích, ve sportovních týmech. AIESEC vás připraví na to, jak vyjít s různými typy lidí a jak ideálně v týmu využít svůj potenciál.

Vedení týmu

Nečeká na vás jen práce v týmu, ale dostanete také možnost vést tým svůj vlastní. Naučíte se správně motivovat členy svého týmu a delegovat práci. Dostane se vám teoretického vzdělání, které pak podle svého budete moci aplikovat v praxi.

Prezentační a komunikační dovednosti

Umění prodat nespočívá jen v tom prodat někomu auto nebo žvýkačku. Prodávat můžete i sami sebe. A právě sami sebe prodáváte a budete prodávat celý život, i když možná nevědomky. Sami sebe prodáváte, pokud se ucházíte o zaměstnání, ale i v běžném životě, například když se snažíte získat přízeň vysněného protějšku. K tomu je třeba dobrých komunikačních a prezentačních dovedností. A věřte mi, tréninku těchto dvou základních věcí nebude nikdy dost.

Získat praxi do budoucna

Jak jsem se již v tomto článku výše zmínil, získat práci v dnešní době není nic snadného. Jednou z věcí, která vám k tomu může dopomoci, je získání praxe v oboru. V AIESEC nabízíme členům různé pozice, které jim tuto cennou praxi mohou přinést. Jsou to vesměs pozice, které dnes najdete v každé fungující firmě jako Public Relations, Human Resources, Finance a v rámci AIESEC nejdůležitější oblasti komunikace s firemní sférou a komunikace a péče o stážisty.

Zlepšit angličtinu

AIESEC působí po celém světě a nabízí příležitost setkat se s mnoha cizinci. Jelikož potřebujeme nějak fungovat, nestačí se domlouvat rukama a nohama, ale je zapotřebí najít společnou řeč. To dávám všem členům příležitost procvičovat angličtinu v praxi téměř po celý rok. Tuto výhodu vám poskytne jen málokterá škola a soukromé společnosti si za ni účtují značně nestudentské částky.

Sbírat kontakty

Nevyvratitelná skutečnost je, že bez známostí to nejde. Nebo ono to jde, ale je to jako prodírat se trnitou zahradou. V AIESEC poznáte osobně mnoho lidí, ať už z externího prostředí na různých setkáních s firmami nebo na trénincích a workshopech. Ale také z interního prostředí, kdy vám vaši kamarádi, bývalí členové AIESEC, mohou po škole hodně pomoci.

Seznam se, inspiruj se, zlepši se

Nenadchl tě žádný z benefitů, který jsem vypíchl výše, a přesto máš stále pocit, že máš spoustu volného času, který chceš trávit nějak efektivně? Zkus to a seznam se s lidmi, kteří na tom donedávna byli jako ty. Inspiruj se od zkušenějších členů a pracovníků v zajetých kolejích. Zlepši se, protože zhoršit se nikdy nemůžeš.

Profilový obrázek

About the author