Členství v AIESEC po letech: Terka

Terka byla členkou AIESEC Praha od jara 2013 a v létě vyjela také na dobrovolnickou stáž Global Volunteer do Indonésie. V AIESEC byla do podzimu 2016 a měla na starosti profesní stáže v ČR, pomáhala tedy zahraničním stážistům dostat se do Čech a vytvářela pro ně příležitosti v českých firmách. Zeptali jsme se Terky na pár otázek, jaké je tedy členství v AIESEC i odstupem času a kam se díky členství v AIESEC dostala.

Nejlepší rada, kterou jsi kdy dostala?

Asi “před spaním se vždycky odličuj”. Ale z těch serióznějších rad to bylo asi “anglicky se naučíš, až když vycestuješ.”

Jakou superhrdinskou vlastnost máš díky AIESEC?

Řekla bych, že asi vytrvalost – nevím, jestli je to supehrdinské, ale myslím, že pro mnoho lidí by mohlo být (minimálně pro mě ano).

Co je podle tebe leadership?

Je to něco strašně špatně identifikovatelného, co někdo má a jiní ne. Je to kombinace vrozených a naučených schopností. Dříve jsem si leadera představovala jako někoho maximálně inspirativního charismatického a vizionářského, ale postupem času jsem přehodnotila svůj názor. Momentálně vnímám jako leadera člověka, který má jasno v tom, kam chce dojít, dokáže pro své myšlenky nadchnout ostatní, má velkou emoční inteligenci, dokáže ostatní pochopit, rozvíjet, inspirovat a co je také velmi důležité – zvládá věci, které chce po ostatních (tzv. leading by example).

Kdybys uměla cestovat časem, co bys udělala jinak?

Asi to bude znít jako klišé, ale dost pravděpodobně nic zásadního. Kdybych neudělala rozhodnutí, které jsem v minulosti udělala, tak nejsem teď tam, kde jsem. Byla bych někde jinde, potkala bych jiné lidi,… ale člověk nikdy nemůže vědět, jestli by to bylo lepší nebo horší.

Samozřejmě, že si každé zkouškové říkám: “jo, kdybych se tak učila během semestru, tak je to teď jednodušší” nebo “na příští zkoušku se budu učit déle,” ale myslíte si, že když mám další semestr možnost to udělat jinak, tak že to udělám?

Co děláš dnes a jak ti AIESEC pomohl být, tam kde dnes jsi? 

Momentálně pracuji v jednom start-upu jako project manager – starám se o chod e-shopu TOMR. AIESEC mi v tom pomohl dost zásadně. Na jednu stranu jsem měla více nabídek díky zkušenostem z AIESEC a díky pozitivním referencím a známostem a na druhou stranu se mi získané zkušenosti hodí, když řeším něco v práci. Start-up je hodně o tom, že jste hozeni do vody a prostě se musíte naučit plavat. Nejsou zde zavedené procesy a postupy a to není pro každého. Když už mám takový nějaký úkol, u kterého nemám nejmenší představu, jak ho udělám, tak si vzpomenu, jak jsem to dělala v AIESEC a někdy to pomůže.

Jaký je tvůj nejoblíbenější super hrdina?

Jednoznačně Captain Amerika. A úplně jednoduše proto, protože je to takový Mirek Dušín, galantní slušňák, který bojuje za dobro. A to je mi na něm sympatické.

—————————

A pokud chceš i ty ze svého semestru získat co nejvíc, tak vyplň krátkou přihlášku, protože to opravdu stojí za to. 🙂

Profilový obrázek

About the author