Hodinka s AIESECářem – Hanka

AIESEC Ostrava představuje studenty, kteří dělají něco navíc pro sebe, pro svůj kraj i celý svět. Abychom Ti přiblížili AIESEC i v té “lidské” podobě, tedy kdo tam dělá všechnu tu práci, tak jsme si připravili rozhovory se členy AIESEC Ostrava. Nejen o tom, co v organizaci dokázali, nebo co jim přinesla, ale taky něco zajímavého o nich.

Hana Mitáčková

11216487_10205744335281555_4939454078252125619_o

Proč ses přihlásila do AIESEC?

Jsou to již tři roky, co jsem vyrazila do Ostravy za studiem na VŠ. Když jsem sem dorazila, nikoho jsem neznala a tak jsem hledala nové známé. Potkala jsem skupinku stážistů, kteří zde byli na projektu EDISON. Snažili se se mnou navázat rozhovor. Ale s mou středoškolskou angličtinou jsme brzy otevřeli Google překladač a takhle probíhala naše konverzace. Důvody byly tedy dva:

  1. Poznat nové lidi zde v Ostravě.
  2. Naučit se mluvit plynule anglicky.

Jak dlouho působíš v AIESEC a jakou funkci momentálně zastáváš?

– V organizaci AIESEC jsem již třetím rokem. Zároveň je to můj poslední rok plnoprávného členství. Jelikož jsem si zde vyzkoušela řadu vedoucích míst na lokální úrovni – od Team leadera, Vice prezidenta kulturních projektů až po vedení celé ostravské pobočky.

Kdy se v tobě zrodila myšlenka, že bys mohla vést ostravskou pobočku? Jaká byla tvoje motivace?

– Tahle myšlenka mi byla velmi blízká ze dvou důvodů. Za prvé mám ráda studentské prostředí plné nových nápadů, odvahy a podpory, jelikož máme všichni podobné zájmy a směr. Druhý důvod byl více osobní, jelikož jsem díky reprezentativnímu postavení mohla vycestovat a zastupovat tak naši pobočku v zahraničí.

Jak bys svůj rok prezidentky shrnula do jedné věty?

– Ráda bych svůj prezidentský rok vyjádřila citátem.

,,Vezmete život do vlastních rukou a co se stane? Strašná věc. Není už koho za co vinit.“

Erica Jong

 Čeho si nejvíce ceníš na ostravské pobočce?

Obrovských možností jak pro osobní tak profesionální rozvoj.

Co si z AIESEC odnášíš do budoucna?

Partu kamarádů a kopu sešitků, které jsou popsány zkušenostmi a sebereflexí.

Jak bys popsala nynější spolupráci AIESEC Ostrava a MSK? Jakým směrem by měla pokračovat?

– Spolupráce MSK s AIESEC Ostrava by měla pokračovat stejným směrem jako doposud. Co to znamená? AIESEC Ostrava by měl nadále sledovat zájmy a vizi tohoto města, kraje a také například naší blízké pobočky v Karviné, protože toho máme spoustu společného. Chceme přispívat k pozitivním změnám v našem okolí, ať už jsou to praktické dovednosti anglického jazyka, samostatnost a osobní rozvoj studentů mimo školní lavice, vytváření nových pracovních míst skrze pracovní stáže ať už na našem území či v zahraničí.

Popiš se jednou větou.

Jmenuji se Hanka, mám ráda podzim a pestrost barev, které odráží bubliny z bublifuku.

Co plánuješ do budoucna?

Plánuji pokračovat ve studiu, učit se cizí jazyky, chodit na brigádu a nadále zůstat ve spojení s AIESEC Ostrava jako zkušený člen – alumni.

 


 

Členem AIESEC Ostrava se můžeš stát i ty!

Stačí, když zde vyplníš přihlášku.

Více informací o otevřených pozicích a o členství vůbec najdeš tady.

 

 

Profilový obrázek

About the author