Hodinka s AIESECářem – Adam

AIESEC Ostrava představuje studenty, kteří dělají něco navíc pro sebe, pro svůj kraj i celý svět. Abychom Ti přiblížili AIESEC i v té “lidské” podobě, tedy kdo tam dělá všechnu tu práci, tak jsme si připravili rozhovory se členy AIESEC Ostrava. Nejen o tom, co v organizaci dokázali, nebo co jim přinesla, ale taky něco zajímavého o nich.

Adam Hotový

12670034_10203752805220262_1023989390_o

Proč ses přihlásil do AIESEC?

– Do AIESEC jsem se přihlásil, jelikož se mi líbil proslov na přednášce bývalého prezidenta Jiřího Tilla a následně jsem si zjistil více informací a zjistil, že AIESEC je organizace, kterou hledám k dosažení své osobní vize a zlepšení sama sebe.

Jak dlouho působíš v AIESEC?

– V AIESEC působím již skoro 3 a půl roku.

Jakou funkci momentálně v AIESEC Ostrava zastáváš?

– V současné době zastávám pozici Vice prezidenta pro Talent Management nebo lidmi spíše známo jako lidské zdroje.

Jak bys svůj rok na pozici Vice Presidenta popsal jednou větou?

– Úžasně intenzivní zážitek, jenž byl často velmi časově a nervově náročný, ale velmi obohacující a přínosný pro můj osobní rozvoj a rozvoj pobočky.

Co ti AIESEC dal do budoucna?

– Bez pochyby plno nových jak už českých tak zahraničních kamarádů. Dále rozvoj měkkých a tvrdých dovedností. Zlepšení jazyků a leadershipu. Kontakty a možnosti práce pro mnoho firem. Sebereflexi a praxi.

Pracuješ se členy AIESEC Ostrava, jak bys popsat typického člena ostravské pobočky?

– Určitě je to patriot, kterému záleží na jeho kraji a chce ho změnit k lepšímu. Dále je to člověk, který má rád mezinárodní prostředí a chce si zlepšit svou jazykovou vybavenost a najít nové mezinárodní přátele. Určitě je to člověk, který chce něčeho v životě dosáhnout a chce něco dokázat a nechce být jen obyčejný student, ale chce vykročit z řady a je ochoten i opustit svou komfortní zónu. Je to člověk, který se rád rozvíjí a tráví čas se stejně smýšlejícími lidmi. Hlavně je to člověk, jež má velkou šanci se stát budoucím leadrem a vést lidi.

Dříve si v na pobočce pracoval na pozici Exchange Participants Care, popsal by si to trochu?

– Ano to je pravda, na pozici Péče o příchozí stážisty jsem měl na starost komunikaci s ambasádami po celém světě, jednání s ministerstvem zahraničí a vnitra ohledně akreditace a stážistů. Dále jsem jednal s pracovními úřady v Moravskoslezském kraji a spolupracoval také s cizineckou policii. Mou náplní práce bylo zajistit stážistům víza a pracovní povolení + všechny nezbytné dokumenty k těmto úkonům. Dále komunikace s firmami, kde následně stážisté pracovali a s hotelem, kde byli ubytování. Měl jsem na starosti také tzv. buddy systém, což znamená zajistit členy, jež se budou o stážistu během pobytu starat a budou mu dělat kamaráda plus s ním zařídí všechny potřebné záležitosti v prvním týdnu pobytu, ať už je to prohlídka u lékaře, měsíčník či sim karta aj. A nakonec rozvoj našich stážistů a kontrolování jejich spokojenosti v průběhu pobytu.

Jaká to byla změna, jít do vedení pobočky na jinou pozici?

– Popravdě to byl ze začátku pro mne šok, přece jen jsem s touto oblastí neměl moc zkušeností a moc jsem o ní nevěděl, ale jak se říká, hoďte rybku do vody a naučí se plavat, což se také stalo. Nyní se cítím ve své pozici velmi jistý a mám díky ní i vliv společně s ostatními kolegy z jiných poboček ovlivnit vývoj členské základny a rozvoj členů v naši republice. Zastávám heslo, že by se člověk neměl nikdy vzdávat a to mi velmi v mém termu pomohlo tak jako pomoc od mého nadřízeného a z národního vedení a podpora mých kolegů.

Vím, že máš zájem se letos posunout v rámci AIESEC až do národního vedení do Prahy. Co tě stále motivuje k postupu v AIESEC?

– Ano tato informace je pravdivá, mám zájem se stát členem národního vedení, a co mě vede stále k postupu v AIESEC? Odpověď je jednoduchá a to, že chci členům předat to, co jsem se naučil a nadále se rozvíjet a zkoušet nové věci. Tak jako celkově čím dál tím více rozumím organizaci a baví mě a věřím v její hodnoty a vizi a chci ji pomoct naplnit. Tak jako mě naplňuje a pomáhá mi se krůček po krůčku dostat k mé osobní vizi.

Popiš se jednou větou.

– Jsem člověk, který se nikdy nevzdává, má svoji vizi za kterou si jde a miluje seberozvoj a poznávání nových věcí a lidí.

Co plánuješ do budoucna?

– Do budoucna plánuji se stát členem národního vedení, jak jsem již zmínil a pokud mi to půjde a naplním svá očekávání tak poté zkusit i přímo být prezidentem AIESEC Česká republika či se stát členem mezinárodního vedení. Pokud by mi ani jedna z těchto možností nevyšla tak bych chtěl vyjet na rok na pracovní stáž přes AIESEC a poté začít na pár let pracovat pro Accenture na pozici Key Account managera.

Co pro tebe byla největší výzva, kterou si za ten rok musel zvládnout?

– Výzev bylo hned několik, ale pravděpodobně největší byla přes zranění mé nohy a imobilitu zorganizovat nábor nových členů a práci na výběrových procesech online a pomocí delegování na mých 5 Team leaderů a kolegy z vedení pobočky.

Proč by si doporučila studentům stát se členem AIESEC Ostrava?

– Jednoduše, protože to stojí za to! Prošel jsem hodně ať už neziskovými či ziskovými organizacemi, ale žádná mi toho nedala tolik a tolik mě nerozvinula jako AIESEC.

 


Členem AIESEC Ostrava se můžeš stát i ty!

Stačí, když zde vyplníš přihlášku.

Více informací o otevřených pozicích a o členství vůbec najdeš tady.

 

Profilový obrázek

About the author