Jak se Megan dostala díky AIESEC z Dánska až do Indie, a mnohem dál!

Většina z nás vyráží do zahraničí poznat novou kulturu, zkusit něco nového nebo poznat nové lidi. Přiznám se, mám to stejně. Cestování je totiž něco, co mi dodává neuvěřitelnou sílu a inspiraci, a tak využívám každého volného víkendu, kdy mohu něco podniknout. Díky mé „zvídavosti“ jsem se také před třemi lety rozhodla přestěhovat o Dánska, kde jsem tak začala žít tak trochu od začátku. Stěhování, hledání nových přátel a nové prostředí. Všechno bylo jiné – nové. Po půl roce jsem si tak nějak na všechno zvykla a rozhodla se věci posunout tak trochu na vyšší level a zapojit se do tehdy mně „neznámé“ organizace AIESEC VIA University, která mi později obrátila život vzhůru nohama.

blog 1


Moje první konference v Dánském městě Odense, která odstartovala mojí novou životní etapu.

blog 2

S úsměvem tak vzpomínám na své první konference, semináře a také meetingy. Na to, jak jsem nemohla uvěřit co všechno AIESEC dělá a kolik lidí je členem této neuvěřitelně inspirativní organizace. Atmosféra na mé první konferenci mne také vedla konečně uskutečnit můj dlouhodobý plán – začít blogovat. AIESEC a můj školní tým se tak stal součástí mého příběhu – příběhu o tom, jak má být mladý člověk zvídavý, otevřený, nebát se zkoušet nové věci a jak být šetrný vůči životnímu prostředí. Kolem sebe jsem tak měla a stále mám plno inspirativních lidí z celého světa, kteří jsou důkazem, že člověk si má jít za tím po čem touží a plnit si své sny a cíle.
Také jsem tam potkala mojí nynější kamarádku Megan, která je pro mne a celý tým neskutečně inspirativní osobností. Říká se, že skvělé přátelé je těžké najít, náročné opustit, a nemožné na ně zapomenout. V jejích případě to platí stokrát tolik. Před dvěma lety se prostřednictvím programu Global Volunteer vydala do Indie na dobrovolnickou stáž, kde se podílela na průzkumu zaměřeném na životní prostředí. Podle jejich slov zatím nejlepší rozhodnutí, které kdy v životě udělala. S dalšími dobrovolníky tak strávila pět týdnu v malém městečku Hampii v jihovýchodní části Indie, kde se společně snažili zmapovat místní situaci a také vzdělávat děti o problematice třídění odpadu (což podle jejích slov nebylo lehké, v ulice tam prý funguje jako veřejný odpadkový koš).

blog 4

Jedna z hlavních výhod cestování s AIESEC je to, že se o vás stará koordinátor, který vám pomáhá se vším co zrovna potřebujete. Nejste v tom tak sami.

blog 3

Zkušenost jako tato tak neobohatí jen vaši duši, ale také vám pomůže se odlišit třeba od ostatních třeba při pracovním pohovoru. Cestování totiž neovlivňuje jenom váš osobní rozvoj, ale také přispívá k lepší schopnosti komunikace – během cestování se totiž musíte vyrovnat nejen s novou kulturou ale také různými jazyky. Megan tak díky svým zkušenostem pracuje v rozrůstající se firmě Trendhim, kde má na starosti komunikaci s polskými zákazníky, a i ona mi potvrdila, že vyjet do světa jako dobrovolník se vyplatí. Díky ní tak už teď stoprocentně vím, že se po dokončení bakaláře vydám na podobnou cestu do neznáma. Hodně mne lákají programy v Jižní Americe, ale díky Megan (a lásce k indické kuchyni) jsem začala také více přemýšlet právě nad Indií. Jak to ale dopadne? To se uvidí!
Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně programu Global Volunteer, Megan Vám ráda odpoví na všechny vaše otázky. Kontaktovat jí můžete prostřednictvím Facebooku.

Lenka Malinová, studentka dánské univerzity, blogerka hwww.lennymali.com

Pokud máš i ty zájem, dozvědět se o stážích více, podívej se na webové stránky GlobalVolunteer, kde najdeš ukázky stáží a další informace!

Global Volunteer logo-02 (1)
Profilový obrázek

About the author