Mnohdy nás nejvíce inspirují lidé, od nichž to nečekáme, jako například náš stážista Yntymak!

Yntymak (celým jménem Yntymak Abdyldaev Azizovich) má velice zajímavý životní příběh, jeden z nejzajímavějších, který jsem měla možnost poznat osobně v celém svém životě.

Narodil se ve velice malé vesnici Shapak, kde žije pouze 400 obyvatel. Jeho otec je farmář a Yntymak dnem za dnem, když přišel ze školy, pásl ovce. Než ukončil školu, naučil se sám anglicky díky rusko-anglickému slovníku. Díky své babičce měl sen, stát se jednoho dne módním návrhářem. Po škole se rozhodl jít do hlavního města, kde nikoho neznal, bojovat za svůj sen. Pracoval a učil se celé dny. Dnes je jedním z nejlepších studentů Akademie umění v Kyrgystánu, dostává vládní stipendium. Poslal ukázku své práce na univerzitu do Bevery Hills, LA, kde jeho práci velice ocenili, v 21 letech má za sebou vlastní módní přehlídku. Když jsem mu osobně řekla, jak velkou inspirací je, odpověděl mi – “Nice to hear. Thanks a lot. But I am just a boy whose have a dream.”

        11059971_605926546177657_8209135884520614038_n

Yntymaku, proč sis vybral zrovna Českou republiku?

“První důvod jet byl od mého přítele, který mi vyprávěl o České republice a řekl mi, že bych ji měl navštívit. Chtěl jsem opravdu vidět Prahu, Karlův most a Brno. Proto jsem se rozhodl přijet. Také jsem se těšil na zdejší architekturu. Těšil jsem se na čas, kdy budu kreslit krásné české katedrály a kostely.”

 

Proč si se rozhodl přijet do České republiky přes AIESEC?

“Rozhodl jsem se navštívit Českou republiku minulý rok v březnu, ale nevěděl jsem jak. Viděl jsem fotky, poslouchal jsem příběhy od kamaráda, ale stále jsem nevěděl jak bych se mohl dopravit do ČR. Můj další přítel, který pracuje v AIESEC mi  pověděl o možnosti a tím jsem se dostal k projektu EDISON.”

Co si myslíš o projektu EDISON?

“Projekt EDISON se mi moc líbí, vidím v něm hloubku. Opravdu je to tvrdá práce. Vidím všechnu tu dlouhodobou přípravu, práci, která stojí za tímto projektem. Je to jako když připravuji módní přehlídku, několik měsíců příprav se ukáže v krátkém časovém úseku, vše musí být připraveno do detailu, zorganizováno.”

12654244_1075180612548008_661887232446450014_n

Překvapilo tě v Česku něco?

“Nebyl jsem moc překvapený. Vše bylo skvělé a stále je.”

Co si “odvezeš” domů z této životní zkušenosti?

“Hlavně si s sebou odnesu to, že vidím, jak mohu motivovat a instiporovat lidi. Věřím sám v sebe víc. Vím přesně co chci od svého života, věděl jsem to i dřív, ale teď to vnímám mnohem silněji. Předtím jsem viděl, že je to pouze můj sen a udělám pro něj vše, nehledě na ostatní lidi kolem sebe. Ale teď vidím, jak mohu díky němu inspirovat ostatní mladé lidi kolem, to je nepopsatělně skvělý pocit. Samozřejmě si odvezu domů několik krásných vzpomínek.”

 

 

Rozhovor připravila Anita Kozáková 🙂

 

Profilový obrázek

About the author