My Leadership Story: Jak Jitka poznala přátelskou Brazílii

“Brazilští studenti jsou skvěli, přátelští a ochotní se podělit o všechno. Berou vás všude s sebou a dbají na to, abyste poznali všechno, co je baví a je pro ně typické,” říká Jitka, která byla na dobrovolnické stáži v Brazílii. Pomáhala v zařízení, které je volnočasovým klubem pro děti z okrajových částí města. Učila angličtinu, výtvarnou výchovu a zároveň pomáhala, kde bylo potřeba. Mimo jiné s nimi i brazilští studenti cestovali. “Myslím, že moje práce tu má smysl,” dodává.

“Dětí je tam hodně a jsou celkem temperamentní. Někdy to chce pevné nervy, protože když se jim například chce tančit, tak tančí klidně i uprostřed hodiny. I přes to s nimi tráví ráda spoustu času. Mám pocit, že moje práce tady má smysl,” říká sama Jitka.

Ve volném čase jezdila s ostatními dobrovolníky na výlety. Navštívila například  Rio de Janeiro, São Paulo nebo vodopády na řece Iguazu.

Nejvíc se jí na životě v Brazílii líbí, že tu jsou lidé rádi spolu. Brazilští studenti jsou skvělí, přátelští, neuvěřitelně otevření a ochotní se podělit o všechno, co je baví. Jitka pořád slyší: “Nechceš něco podniknout? Ochutnala už jsi Brigadeiro? Jdeme večer na sambu, pojď s námi! Už jsi viděla Capoeiru? Ještě ne? Tak to musíš jít s námi!”

Chceš také vyrazit toto léto na zahraniční stáž?
Tak se přihlas již nyní zde!

Profilový obrázek

About the author