„Neskutečně pomalý způsob života, bez stresu a bez starostí“ – tak působil na Janču život na Taiwanu při její stáži.

Janča na výletě s celou její hostitelskou rodinkou
Janča na výletě s celou její hostitelskou rodinkou

Proč ses vlastně rozhodla vyjet na stáž právě s AIESEC?

Chtěla jsem mít stáž zaštítěnou nějakou organizací, když jsem zjistila, že AIESEC takto funguje, tak jsem měla jasno. Odjížděla jsem s pocitem, že když se cokoliv stane, tak že budu mít na koho se obrátit.

Na Taiwanu dokonce oslavila své narozeniny
Na Taiwanu dokonce oslavila své narozeniny

Kde jsi byla na stáži a co bylo její náplní?

Jela jsem na Taiwan do hlavního města Taipei. Organizovali jsme celkem 3 pětidenní kempy pro děti od 7 do 12 let – Dream school project. Celkem nás tam bylo 7 stážistů a náš úkol byl vytvářet dětem anglické prostředí.

Dala ti stáž nějaké zkušenosti do života?

Jelikož jsem již v Čechách byla samostatná a již 5 let nebydlím s rodiči, tak určitá nezávislost pro mě nebyla nová. Spíše jsem si uvědomila výhody cestování sama. Uvědomila jsem si, jaké své návyky bych chtěla změnit a jakým směrem bych se do budoucna chtěla ubírat.

Co Tě během stáže nejvíce překvapilo?

Neskutečně pomalý způsob života, bez stresu a bez starostí.

Na jaký moment stáže nejraději vzpomínáš?

Mám více zážitků, které jsou pro mě velmi výjimečné. Jeden krásný moment byl na druhém kempu, když jsem měla s mým „Banana“ týmem prostor na sdílení naších snů a hrozně krásně jsme si s dětmi popovídali. Oni se vyptávali na zvyky u nás, navzájem jsme se učili naše jazyky a všechny děti byly nadšené. Nikdo se nebál mluvit a nejkrásnější bylo, že jsem nepotřebovala pomoct tzv. Team supporterů (studenti, kteří pomáhali v týmu s překladem), děti si s angličtinou pomáhali navzájem. To byl krásný zážitek. Další silný zážitek byl, když jsme společně s ostatními stážisty chodili večer na večeře. Všichni jsme byli po celém dni unavení, ale přesto jsme si do noci vyprávěli zážitky a sdíleli naše kultury. Velmi upřímné bylo i loučení a rozdávání Sugarcubes (psaníčka se vzkazy).

Janča se svým "Banana" týmem v kempu
Janča se svým “Banana” týmem v kempu

Jaký byl Tvůj nejzajímavější zážitek?

Velmi kuriózní asi bylo, když jsem musela vyhledat lékařskou pomoc. Po doporučení mé pojišťovny jsem navštívila tamní dermatologii a byla jsem velmi překvapená jejich systémem. Dokonalá organizace, rychlost, pečlivost, na Taiwanu je ostatně všechno takové. Jinak mám samozřejmě spoustu krásných zážitků. Dokonce jsem si vedla velmi podrobný deník a jsem připravena případným zájemcům podat bližší informace o mé stáži.

Janča společně se všemi z kempu
Janča společně se všemi z kempu
S dětmi při práci v kempu
S dětmi při práci v kempu
Profilový obrázek

About the author