Co mi AIESEC dal: Honza Slabý

S ročním odstupem můžu říct, že určitě! Věnuji se řízení a rozvoji lidských zdrojů ve firmě IVECO Czech Republic a nejdůležitější zkušenosti z AIESEC využívám denně.

10636955_833002300057297_1900151354545484852_o

Za 3 roky na pobočce jsem měl možnost poznat spoustu zajímavých lidí a vyzkoušet nespočet nových věcí. Pro tebe vybírám ty, kterých si cením nejvíc.

První z nich je nadhled a systémové myšlení. Díky možnosti podílet se na vedení pobočky a nahlédnout do fungování všech funkční oblastí, i díky příležitosti setkat s lidmi z různých kultur, můžu říct, že dokážu mnohem lépe myslet v souvislostech a dívat se na problémy a úkoly z různých perspektiv. To je pro mě při práci s různými skupinami zaměstananců velké výrobní firmy nutností.

Jako druhou klíčovou zkušenost vybírám praktické dovednosti. Když jsem v AIESEC začínal, neměl jsem nejmenší představu o tom, čemu bych se měl v budoucnu věnovat.

Na pobočce jsem si vyzkoušel různé pozice, přes marketing, prodej až po lidské zdroje, kde jsem vydržel nejdelší dobu a nasbíral nejvíc zkušeností. A přesto, že pro absolventy není v této oblasti jednoduché najít uplatnění, díky zkušenostem z AIESEC jsem získal zajímavou práci, která mě baví.

AIESEC nemá patent na rozum a zkušenosti, ani ti nenajde lepší práci, ale nabízí skvělou příležitost, jak poznat své možnosti a hranice.

A jestli se téhle příležitosti chopíš záleží jen na tobě. Co ti já určitě doporučuji, je pročíst si stránku o členství v organizaci. Dozvíš se tu všechno podstatné a zjistíš, jak se stát členem a získat třeba podobné zkušenosti jako já.

Profilový obrázek

About the author