Co mi AIESEC dal: Honza Weisser

Začnu svůj příběh netradičně, a to otázkou. Co má podle vás v životě největší hodnotu? Podle mého názoru je to informace.

V současné době mám to štěstí, že na své pozici obchodního zástupce ve společnosti ČTK se právě prodejem informací živím. K tomu ale vedla dlouhá cesta, kterou se vás pokusím v rychlém tempu provést.

Mou jedinou motivací, proč jsem se do AIESEC přidal byla víra, že díky AIESEC nebudu mít problémy si najít po škole práci.  Myslel jsem si, že se jednoduše přihlásím do AIESEC, strávím tam pár let a pak se o mne firmy poperou. To byla samozřejmě blbost.

I tak mi ale AIESEC v hledání práce pomohl. Byl pro mne studnou informací, ze které jsem mohl pít. A tak jsem pil. Za tři roky jsem se dozvěděl plno užitečných informací o tom, jak práci shánět. Měl jsem možnost si vyzkoušet celý přijímací proces nanečisto.

Věděl jsem, jak na pohovoru zapůsobit, jak se chovat na assessment centru nebo na co bych neměl zapomenout při psaní životopisu. A hlavně jsem byl v přímém kontaktu s lidmi, kteří o mém budoucím přijetí či nepřijetí do zaměstnání rozhodovali.

Díky AIESEC jsem se dozvěděl dvě důležité věci. První: Ten, kdo má v dnešní době informační náskok vítězí. Druhou:  Abych náskok získal, musím se sakra snažit.

A právě AIESEC je skvělým místem, kde může začít ta vaše snaha.

Profilový obrázek

About the author