Co mi AIESEC dal: Lenka Borovcová

Co mi AIESEC dal? Proč do něho investuji svůj čas, který bych mohla strávit jinak? Po dvou letech v této organizaci je pro mě tato otázka velmi lehká. Právě jsem 12 dní na ERASMU a první co vidím je to, že tu nejsem sama. Už před příjezdem jsem věděla, že tu bude skupina lidí, kteří jsou také v AIESEC, mají podobné zájmy. Jsou také ochotni mi pomoci a dokonce jim v mnoha věcech na jejich pobočce mohu pomoci i já.

Výhodou AIESEC je, že je to mezinárodní organizace. Najdete ji téměř v každé zemi. Jsem na ERASMU, ale díky AIESEC je pro mne ERASMUS lehčí, zábavnější, nebojím se cestovat, poznávat nové lidi a mluvit anglicky. To v AIESEC dělám v jednom kuse a už teď mám vybranou svou zemi, kam jednou chci odjet na pracovní stáž.

Získala jsem skupinu přátel jak v ČR, tak i na ERASMU a spoustu zkušeností i kontaktů na firmy. A především díky AIESEC a akcím, kterých jsem se zúčastnila, mám větší šanci najít si dobrou práci. Před několika dny mi přišel email s informacemi o trainee programu v J&T bance. Jedná se o mezinárodní banku, jejíž vizí je starat se o finance těch nejbohatších lidí. Samozřejmě nevím, zda si mě pozvou na Assesment centrum a pohovor, ale na 100% vím, že teď, po 2 letech práce ve financích v AIESEC (spravování účetnictví, interní audity v rámci celé ČR, tvorba rozpočtů,…), mám oproti ostatním studentům výhodu. Už jen to, že mi email nepřišel hromadně jako většina reklam a nabídek práce z pracovních portálů, ale byl adresován přímo mně na základě účasti v jednom z projektů.

Profilový obrázek

About the author