Co mi AIESEC dal: Ondra Beneš

Prvák byl takový rozkoukávající a poznávací rok. Matika 1 mi dala dost zabrat, takže jsem na mimoškolní aktivity neměl myšlenky. Věděl jsem však, že musím začít urychleně dělat něco „navíc“, abych se pak mezi svými spolužáky něčím odlišil. Paradoxně právě díky matematice jsem se stal členem AIESEC, když na hodinu Matematika 2 přišel člen AIESEC a v rychlosti řekl základní informace o AIESEC a informační schůzce.

1966816_10201382058547245_3132689314004016024_n

Přišel jsem na informační schůzku a setkal se s partou super lidí, kteří nedávno založili pobočku AIESEC Hradec Králové. Hned jsem věděl, že jsem přišel na to správné místo a budu mít možnost se tu něco naučit.

Když jsem do AIESEC vstupoval, tak jsem pojem kalendář nebo vizitkář vůbec neznal. To se ale „bleskurychle“ změnilo, když jsem začal chodit na schůzky s personalisty a řediteli hradeckých i pardubických firem. Navolal jsem přes 700 telefonátů a šel na více jak 120 schůzek. To ale nepřišlo lusknutím prstem. Musel jsem tomu věnovat svůj osobní čas, který mi však přinesl mnohem více, než jsem tomu investoval.

Spolupracoval jsem s firmami jako je GMC Software Technology, GIST, Technologické centrum, Univerzita Pardubice, SV metal, Kingspan a mnoho dalších.

Než jsem ale mohl takovou spolupráci navázat, tak jsem zažil mnoho neúspěchů, ze kterých jsem se poučil a přišel na to, jak zlepšit své obchodní dovednosti.

AIESEC umožňuje studentům pracovat ve firmách v Česku i zahraniční. Dlouhou dobu se mi nedařilo zprostředkovat příjezd zahraničního stážisty do nějaké hradecké nebo pardubické firmy. Když už to vypadalo, že je vše domluveno, tak z toho sešlo nebo se něco pokazilo. Místo stážisty jsem domlouval různá partnerství a spolupráce, nicméně toho stážistu se mi stále nedařilo přivést.

Jsem vděčný za svoji vlastnost, kterou je vytrvalost. Nevzdal jsem to a hledal jsem cesty, jak to dotáhnout do konce. Podpořili mě přátelé na pobočce, kterým za jejich podporu hodně vděčím. Právě ta vytrvalost se vyplatila a po roce a půl přijela Nicoleta z Rumunska do firmy SV metal na profesní stáž. Člověk pak vidí, že jeho práce měla smysl. O to více mě to hnalo ještě více vpřed.

Dnes už je tomu více než 3,5 roku, co jsem se stal členem AIESEC. Pro některé jsem už takový AIESEC veterán, avšak já si působení v AIESEC stále moc užívám. Během té doby jsem měl možnost vést několik týmů obchodních zástupců, podílet se na řízení chodu celé pobočky, jet na mezinárodní konferenci AIESEC do Maďarska, účastnit se tréninků od našich partnerů jako jsou Coca Cola, ČSOB, KB a další, poznat členy AIESEC, kteří už mají své vlastní podnikání nebo zaměstnání a získat mnoho dalších benefitů, které student jen tak nezíská.

Když vše šlo podle plánu a neměl jsem o prázdninách brigádu, tak jsem si vzal svůj vizitkář a začal obvolávat jednotlivé firmy a ptát se na možnost práce během prázdnin. 

Nemusel jsem volat vůbec dlouho. Zavolal jsem do SV metalu, zda by pro mě měli nějakou práci. Díky tomu, že jsem jim zprostředkoval Nicoletu a firma je spokojená, tak i přes skutečnost, že na brigády moc neberou, vytvořili mi nové pracovní místo v logistice, které mi drželi i po dobu mého Erasmus programu. V SV metalu pracuji již více jak rok a zároveň tam budu psát diplomku, takže jsem „šťastnej jako blecha“. Diplomka z praxe a ve firmě, kde pracuji, je další splněné přání.  

Asi každý máme svůj cíl v AIESEC. Já chtěl získat kontakty, díky kterým získám práci a nebudu muset řešit otázku nezaměstnanosti, což se mi splnilo. 

Teď mi spolužáci píšou, jestli bych věděl o nějaké práci i pro ně, když jsem v tom AIESEC. 

Víte, ta práce je jedna věc, ale bez těch lidí okolo by to člověk stejně nezvládal tak dobře. Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem mohl poznat super lidi, se kterými jsem mohl celé ty roky spolupracovat. 

Teď pracuji pro národní vedení AIESEC Česká republika a AIESEC Slovensko. Můžu se stále zdokonalovat v tom, co jsem se naučil jak v AIESEC, tak i ve škole. 

Ačkoliv jsem v AIESEC už takovou dobu, tak bych tam rád zůstal co nejdéle, protože se mám stále co učit a mám možnost poznávat okolo sebe nové lidi, nové kontakty. 

Člověk má mnoho možností, co při škole dělat. AIESEC je jedna z možností a dovolím si říct, že je to velmi dobrá možnost.

Profilový obrázek

About the author