Pět tipů, co napsat na pohled

11215540_10204340742304267_1704166448_o-421x480

Zde najdete inspiraci, čím vším lze prostor v levé části pohlednice vyplnit.

1) Začít pozdravem v místním jazyce je jistota. Tedy z Finska: moikka, z Lotyšska: sveiki a z Anglie: hello!

2) Svěřte se, zda jste byli na místě vyobrazeném na přední straně pohlednice a jaké to bylo.

3) Popište co tam děláte, jaké máte počasí, jak vám chutná nebo nechutná místní jídlo, jací jsou tamní obyvatelé. Vše, co vašim blízkým přiblíží jak se máte, sem patří.

4) Není na škodu přidat i něco osobního, ať adresát nemá pocit, že píšete pohledy jako přes kopírák. Hodí se sem jakákoli společná vzpomínka, připomínka nebo pokud má člověk trochu smysl pro humor, nebojte se ho pošťouchnout nějakou narážkou, jak vy si užíváte cestování a co on dělá doma.

5) Nebojte se probudit vaši kreativitu. Vyberte hezký pohled, k jehož obrázku máte co říct, nebo je nějak spjat s vaším cestování. A co ho před samotným odesláním trochu vylepšit? Vemte si do ruky fix a dejte se do toho.

Máte-li pohled od moře, přimalujte třeba palmu, slunce, zmrzlinu nebo lodě. Na pohlednici z hor pro změnu můžete přikreslit obrázek sněhuláka či sněhové vločky. Nebo pokud nejste příliš výtvarně nadaní, osvědčené je i zakroužovat místo na pláži, sjezdovku, pamatáku a napsat k tomu “Tady jsme byli!” nebo “Tady bydlíme!”.

A nebojte, pohledy určitě nejsou “out” ani v dnešní elektronické době. Zcela jistě jím potěšíte nejen babičku, mamku, ale překvapíte určitě i kámoše, který na vaši zprávu čekal spíše na nějaké sociální síti!

Profilový obrázek

About the author