Bojíš se dokonalosti?

Před pár dny jsem byla požádána napsat článek o každodenním leadershipu. Z ničeho nic se objevila frustrace z psaní, vybírání zajímavých slov, která by mé myšlenky naplnila sílou a inspiraci. Ale upřímně, nemůžu říct, že jsem expert na takové věci, abych mohla někomu radit. Mám pocit, že bych měla následujících pět let sklonit hlavů dolu a tvrdě pracovat, abych mohla něčím plnohodnotným přispět a sdílet své nabyté zkušenosti. Ale i tak můžu stále sdílet své příběhy, to mi nikdo nevezme.

Tady jeden je.

Odehrálo se to minulé jaro v Bosně. Potkala jsem chlapce, budeme mu říkat Jason. Pověděl mi, že ve většině zásadních životních situací mu právě strach z toho stát se důležitým (chápej jako vyhýbaní se vší té těžké práci a potížím které jdou ruku v ruce s pozicí leadra)  stál v cestě stát se úspěšným. Byl si pevno pevně jistý, že lidé jsou schopni všeho, pokud opravdu chtějí a jsou ochotni o to usilovat. Cítil, že dokáží něco změnit, viděl však nedostatek motivace a chuti ke každodenní práci.

Ve světové populaci s 7.6 biliony lidí zde máme 7.6 bilionů chápání leadershipu. Pro někoho tento pojem znamená změnu světa, boj za mír a kvalitní životní podmínky pro každého. Jiný vnímá leadership jako malé kroky, které mu pomáhají překonávat vlastní stud, strach z nového/neznámého a pomalu vytvářejí jeho osobnost. Každý z nás má svoji vlastní cestu a každá z nich je jedinečná a krásná.

Jsem si jista, že lidé již překonaly myšlenku, že vůdce je šéf na vyšší pozici, kterého musíme bez odříkání poslouchat. I tak mám v hlavě určitý blok, který mě nenechá klidnou. Jednou jsem slyšela “Take a look at your average day – that’s how your life will pass” (Ohlédni se za svým běžným dnem – to je směr, kterým se bude ubírat tvůj život). Uvědomila jsem si, že je to pravda. Jsem přesvědčena, že leadership začíná tady a teď! Jsem to já, kdo má tu moc něco změnit.

Každý den se snažím držet těchto jednoduchých pravidel:

  • Dělat svoji práci jak nejlépe umím
  • Být upřímná sama k sobě a ostatním
  • Mít radost z toho co dělám a dokázat přijímat změny

To pro znamená leaderhip, prosaicky, jednoduše, osobně, opravdově.

Možná si říkáte, proč mám potřebu toto sdílet. Pravda je, že se chystám na cestu. Hodlám sbírat příběhy lidí, kteří se každý den vypořádavají s leadershipem stejně jako ty a ostatní. Chci abys o tom věděl, aby si znal jejich příběhy a tvořil svůj vlastní.

No a proto, podívej se do zrcadla. Vidíš tam něco? Co ti brání být tím, kým chceš?

Autor: Karina Gornostay
Překlad: Vašek Mašek

Profilový obrázek

About the author